UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

В Бабиному Яру у Києві зводять синагогу, яка за документами МАФ (ФОТО, ВІДЕО)

На території Національного історико-меморіального заповідника "Бабин Яр" розпочалося  будівництво синагоги

Олександра Чагарна
Журналіст розділу Depo.Київ
В Бабиному Яру у Києві зводять синагогу,…
Фото: Big Kyiv

Про це повідомляє Depo.Київ, посилаючись на Big Kyiv.

Зведення каркасу майбутньої синагоги розпочалося в ареолі православного та єврейського кладовищ, за пам’ятником "Менора".

Зазначається, що культова споруда зводиться у рамках підготовки до 80-х роковин з часу трагедії. На даний  момент підрядник заклав фундамент та балки, на яких утримуватимуться стіни. Відкрити синагогу планують вже у квітні.

До будівництва цього приватного об’єкта дотичні російські мільярдери єврейського походження. Спорудження відбувається під постійним наглядом охорони.

Єврейська громада разом із Йосифом Зісельсом одразу після заяв прихильників російського проекту вшанування пам’яті жертв Бабиного Яру заявила, що дана ділянка є частиною православного кладовища, а це означає, що будувати синагогу там неприпустимо.

"Єврейська релігійна традиція однозначно забороняє будь-яке будівництво на місцях кладовищ і масових поховань. Спроба побудувати синагогу на землі Православного кладовища є образою єврейських духовних і моральних цінностей, а також відвертою провокацією проти православних віруючих", – сказав у коментарі Зісельс.

Згідно плану розвитку заповідника, територія колишнього Кирилівського православного кладовища є одним з найдавніших київських некрополів, і вона є охоронною зоною, в якій будувати не можна.

"Автори приватного проекту хотіли довести, що там немає захоронень і організували посеред зими розкопки орієнтовно на глибині 1,5 метра і натрапили на рештки людського черепа. Замість того, щоб викликати поліцію при виявленні людських решток,  вони повернули череп назад і засипали землею", – розповів співробітник Національного історико-меморіального заповідника "Бабин Яр", науковець Михайло Гутор.

Розкопки наприкінці грудня-початку січня проводило приватне підприємство "Пам’ять і слава" на замовлення приватного Меморіального центру Голокосту "Бабин Яр", а не державний Інститут археології.

При цьому із адміністрацією Національного історико-меморіального заповідника "Бабин Яр" ніхто не радився і їх позицію про недопущення будівництва на цій території не було враховано.

Як стверджують у заповіднику, згідно проектів документів синагога значиться як мала архітектурна форма або МАФ. Дозвіл на її зведення видав Міністр культури та інформаційної політики  Олександр Ткаченко та відповідно міський Департамент охорони культурної спадщини КМДА.

Будівництво в Бабиному Яру

Нагадаємо, що у Києві розгорівся скандал, через російський проєкт реконструкції "Бабиного Яру". Голосування за нього у міськраді мало відбутися на сесії Київради 11 лютого.

Однак Кличко зняв з розгляду Київради російський проєкт реконструкції Бабиного Яру.

Раніше виконавчий віце-президент Конгресу національних громад України Йосиф Зісельс заявив, що ініціатори російського проєкту меморілального комплексу "Бабин Яр" 25 грудня розпочали розкопки на Кирилівському православному кладовищі і знайшли там залишки поховань.

Зісельс також заявив, що Зеленський з підказки Єрмака підтримав російський проєкт "Бабиного яру".

Київські професори, публіцисти, журналісти, літератори, історики та інші видатні діячі звернулись до Київради з проханням не підтримувати російський проєкт реконструкції Бабиного Яру.

Київська міська рада під час сесії 23 лютого перенесла розгляд проєкт реставрації Бабиного Яру за російські кошти.

1 березня стало відомо, що уряд Німеччини виступив на підтримку російського проєкту меморіалу "Бабин Яр" у Києві.

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme