UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

"Війна" триває: Кінотеатр "Київ" може подати до суду на столичну владу

ТОВ "Культурний центр "Кінотеатр Київ" може працювати в будівлі кінотеатру, доки не знайдуть нових орендарів

"Війна" триває: Кінотеатр "Київ" може по…

Про це заявила директорка Культурного центру "Кінотеатр Київ" Вілія Бондаренко, повідомляє Depo.Київ з посиланням на detector.media.

Як вже говорив заступник голови КМДА Володимир Слончак, ТОВ Культурний центр "Кінотеатр Київ" сплачувало за комплекс 47 тис. гривень на місяць, при цьому здавало два приміщення у суборенду, за що отримувало 208 тис. гривень.

Бондаренко у свою чергу уточнила, що всі ці кошти надходили до місцевого бюджету. Так, наприклад, у 2018 році до бюджету Києва було перераховано 3 млн грн за оренду та суборенду приміщень цілісного майнового комплексу. Крім того, за словами директорки кінотеатру, комунальні платежі за приміщення складають 475 тис. грн на місяць.

Вона наголосила, що не отримала повідомлення про непродовження оренди вчасно, тобто за три місяці до кінця дії договору, як того вимагає законодавство.

Також Бондаренко заявила, що досі не отримала від представників місцевої влади жодних пояснень щодо того, чому оренду будівлі не продовжено. І нагадала, що на ремонт комплексу її компанією було витрачено 57 млн грн.

Бондаренко зазначила, що не має конкретного плану дій і не знає, як далі розвиватимуться події, вона ще не вирішила, чи братиме участь у конкурсі КМДА, чи подаватиме на Департамент власності Києва до суду тощо. Зазначила лише, що радитиметься з командою та чекає на підтримку кінематографічної спільноти.

Голова Державного агентства України з питань кіно Пилип Іллєнко розповів, що його відомство надіслало звернення до міського голови Києва Віталія Кличка з проханням особисто розібратися в ситуації та сприяти продовженню роботи кінотеатру "Київ", але відповіді наразі не отримало.

Крім того, голова відомства очікує, що Департамент комунальної власності включить до робочої групи, яка вивчає це питання, представника Держкіно.

Іллєнко запропонував міській владі не розглядати ситуацію з орендою будівлі кінотеатру як бізнесову, а зважати на культурну цінність кінотеатру "Київ" та надати можливість команді ТОВ "Культурний центр "Кінотеатр Київ" працювати далі.

Нагадаємо, що переможцем конкурсу буде той, хто запропонує найбільшу суму орендної плати.

Додамо, що нещодавно стало відомо, що товариству з обмеженою відповідальністю "Культурному центру "Кінотеатр "Київ" не будуть продовжувати договір оренди приміщення.

Наприкінці грудня 2018 року стало відомо, що у кінотеатру "Київ" виникли проблеми з орендою приміщення. Це може стати причиною закриття закладу. Але у КМДА заявили, що кінотеатр "Київ" продовжить свою роботу в нинішньому форматі.

Будівля кінотеатру "Київ" знаходилася у комунальній власності міста, а з 1999 року перебувала в користуванні товариства з обмеженою відповідальністю "Культурний центр "Кінотеатр "Київ".

Довідка. Кінотеатр "Київ" відкрили у 1952 році — йому 66 років. З 2000 до 2002 кінотеатр реставрували. Нині він має три зали: "Червоний", "Синій" та "Сінематека".

Читайте також: Чи бути Києву без "Києва": Як із "серця" столиці зникають кінотеатри

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme