Власник "Фуршета" збудує ТРЦ біля Десенки, – ЗМІ

У районі затоки річки Десенки у столиці планується будівництво багатофункціонального готельного та торговельно-розважального центру

Власник "Фуршета" збудує ТРЦ біля Десенк…
Фото: Антикор

Про це повідомляє Depo.Київ з посиланням на "Наші гроші".

Господарський суд Києва повторно визнав укладеним договір оренди земельної ділянки площею 21,47 га між дочірнім підприємством "Строй-Маркет Груп" і Київрадою. Договір вважається чинним з 22 грудня – моменту набрання законної сили цим судовим рішенням.

Комунальна земля передана в оренду на 25 років для будівництва багатофункціонального готельного та торговельно-розважального центру. Нормативна грошова оцінка цієї ділянки становить 541,76 млн грн. Річна орендна плата встановлена у розмірі 5% від її нормативної оцінки, у випадку розташування на ній будівель – плата збільшиться.

Зазначається, що в 2007 році постійно діючу комісію Київради із залучення інвесторів визнала "Строй-Маркет Груп" переможцем конкурсу із залучення інвесторів для реалізації інвестиційного проекту з будівництва багатофункціонального готельного та торговельно-розважального центру в районі затоки річки Десенка.

Це рішення комісії було затверджено розпорядженням КМДА від 17.04.2007 № 449 та був укладений інвестдоговір.

Разом з тим компанія звернулася до Київради з клопотанням про надання в оренду на 25 років ділянки орієнтовною площею 22,34 га. Але через затягування розгляду її звернення, звернулася до суду.

Забудовник в суді заявив, що тільки в жовтні 2014 року отримало від чиновників технічну документацію із землеустрою щодо встановлення меж ділянки площею 21,47 га, а в березні 2015 року – лист Департаменту земельних ресурсів КМДА, де було повідомлено про неможливість укладення договору оренди в зв'язку з тим, що частина ділянки в 2010 році Київрада передала в приватну власність фізичним особам.

"Строй-Маркет Груп" оскаржив це в суді, і вже у червні 2015 року отримав рішення Госпсуду м. Києва, залишене без змін апеляцією, яким було скасовано передачу ділянок у власність фізособам.

У подальшому фірма знову зверталася до Київради щодо укладення договору, однак це не було здійснено. Влітку 2020 року "Строй-Маркет Груп" звернувся до суду з позовом про визнання договору оренди укладеним. 22 грудня суд його задовольнив. Даних про апеляційне оскарження цього рішення Київрадою у відкритих джерелах немає.

Відзначимо, що "Строй-Маркет Груп" у липні 2019 року уклав із Департаментом економіки та інвестування КМДА додаткову угоду до Інвестиційного договору від 08.08.2007, якою сторони погодили розпочати будівництво на ділянці не пізніше 01.06.2022.

Нагадаємо, у 2010 році суд вже визнавав договір оренди між Київрадою і "Строй-Маркет Груп" укладеним. Однак у 2011-му це рішення було скасоване апеляційною інстанцією за скаргою заступника прокурора м. Києва.

Довідка: Власником дочірнього підприємства "Строй-Маркет Груп" є компанія "Плімсол Інвестментс Лімітед" (Plimsoll Investments Limited) з Британських Віргінських островів. Кінцевим бенефіціарним власником Plimsoll Investments Limited значиться Данило Данілов – це пасинок Ігоря Баленка, депутата Київради від "Європейської солідарності", співвласник мережі супермаркетів "Фуршет". Баленко у своїх деклараціях за 2016, 2017 і 2018 роки декларував компанію Plimsoll Investments Limited.

Керівником "Строй-Маркет Груп" з квітня 2014 року є Мирослав Лямкін.

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"