Мельников лишається, маршруткам – на вихід: Як Київрада турбувалася про людей і "одноруких бандитів"

У Київраді пропонували легалізувати гральний бізнес, а також вкотре надумали викорінити зі столиці маршрутки

Мельников лишається, маршруткам – на вих…

Продовження попереднього засідання Київради від 20 вересня розпочалося з більш ніж півгодинним запізненням. Зі 120 депутатів у залі було лише 75, а усі інші просто блукали коридорами мерії. Засідання відкривав та в подальшому проводив секретар Київради, адже мер Кличко десь фотографувався з відомими боксерами. Про це він повідомив на своїй сторінці у "Фейсбуці".

Почали депутати з питань про перейменування вулиць, але майже одразу ця справа "забуксувала". На розгляд депутатів запропонували перейменувати вулицю Мельникова у Шевченківському районі неподалік станції метро "Дорогожичі" на вулицю Юрія Іллєнка, відомого українського кінорежисера. На що депутат Володимир Яловий заявив, що Ювеналій Мельников, на честь якого названа вулиця, взагалі немає відношення до комуністів. Крім цього, Яловий додав, що вулиця Мельникова фігурує в усіх міжнародних документах, пов'язаних з Бабиним Яром, і її перейменування буде недоречним. Після цього у залі взагалі почали лунати думки, що можна було б вже зупинитися з перейменування вулиць столиці. Мовляв, те, що треба, вже перейменували, а зараз лише заплутуємо киян. Тож під час голосування про перейменування вулиці Мельникова на вулицю Юрія Іллєнка депутати не дали потрібної кількості голосів.

Коли у залі засідань стало більше депутатів, вони майже одразу перейшли до "серйозних" питань. Одним з них стала пропозиція депутата від промерської фракції Олександра Пабата проголосувати за звернення до Верховної Ради щодо можливості створення у столиці зони для грального бізнесу. Він нагадав, що майже 10 років тому в Україні заборонили різноманітні гральні автомати і казино. Але самі депутати Київради визнають, що у столиці немає жодної вулиці, де б не було спеціального закладу з так званими "лотереями", а насправді – "однорукими бандитами". Депутати почали навіть проявляти турботу за киян, розповідаючи, що чоловіки не доносять зарплатню до сімей, адже спускають її на цих автоматах. Під час жвавої дискусії лунали думки, що гральні автомати можна забрати з усього Києва і вивезти, скажімо, в район ДВРЗ чи на Троєщину, попередньо облаштувавши там гральну зону. На противагу були озвучені ідеї взагалі вивезти усі гральні автомати у Чорнобильську зону, і хто захоче пограти, нехай їде туди. Зрештою усі ці обговорення ні до чого не призвели, і на звернення до Верховної Ради щодо створення гральної зони у столиці не вистачило голосів.

Ще одна жвава дискусія розпочалася під час обговорення питання щодо розробки програми розвитку транспортного обслуговування населення та забезпечення безпеки дорожнього руху на 2019-2024 роки. Головна фішка програми – викорінення маршруток з вулиць столиці. За даними чиновників, сьогодні 40% маршруток їздять незаконно. Тому у мерії хочуть оновити і збільшити парк автобусів, тролейбусів та трамваїв, щоб маршрутки раз і назавжди зникли з Києва. Проте під час дискусії розпочалися запеклі баталії між так званою опозицією Київради і провладними депутатами.

Наприклад, "свободівці" звинуватили владу в тому, що за останні роки у Києві зникло кілька автопарків, де стояли комунальні автобуси, а на їхньому місці тепер зводять житло. Як приклад було приведено ситуацію з територією на вулиці Кайсарова, де стояли автобуси, а тепер буде район висоток. Тому деякі депутати не розуміють, як можна говорити про транспортну програму на 2019-2024 роки, якщо до того часу і з такими темпами, як зараз, не залишиться жодного автобусного парку.

У свою чергу, депутати з промерської фракції звинуватили опозиціонерів в тому, що вони гальмують процес розвитку транспортної галузі міста, не голосуючи за запропоновану програму. А у відповідь почули, що самедепутати Кличка пачками голосують за так звані детальні плани території, які у більшості своїй мають на меті забудувати десятки гектарів землі, але про збільшення кількості доріг і розв'язок у цих ДПТ йдеться лише інколи. Але попри усі суперечки більшість депутатів все ж підтримали рішення про початок створення заявленої транспортної програми.

Ще одне цікаве питання стосувалося столичних водойм, а саме їхньої паспортизації. Багато депутатів розповідали, що забудова прибережних зон озер відбувається саме через те, що в них немає паспорту. Проте не усі депутати повірили у те, що наявність паспорту водойми змінить ситуацію з їхньою забудовою, адже і зараз не можна будувати на березі озер чи річок, а це у Києві все ж відбувається. Втім, депутати проголосували за паспортизацію водойм столиці, і тепер чиновники мерії мають до 1 січня 2020 року провести інвентаризацію і паспортизацію усіх водних об'єктів Києва.

Після цього депутати пішли на обідню перерву, яка мала тривати трохи більше години, адже секретар Київради Володимир Прокопів призначив продовження засідання на 15:00. Але багато депутатів Київради, мабуть, були настільки голодними, що навіть о 15:40 у залі засідань зібралося трохи більше половини столичних обранців – 66 зі 120. Секретар Київради навіть наказав головам фракцій розібратися зі своїми депутатами, які запізнюються на засідання на 40 хвилин. Згодом кількість людей у залі засідань побільшала, і депутати взялися за свою улюблену справу – роздавання земельних ділянок фізичним особам та різноманітним фірмам.

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme