Як "Київпастранс" викинув на вітер три мільйони заради красивої цяцьки
Електронні компостери у столичних автобусах виявилися не більше, ніж дорогим, але непотрібним проектом
- Київ
-
4 жовтня 2016 10:00

Понад три роки тому у київських автобусах почали встановлювати електронні компостери. Жовті коробки в салоні громадського транспорту спочатку викликали у пасажирів здорове зацікавлення, і ледь не кожен бажав закомпостувати квиток саме у такому пристрої.
Чиновники обіцяли з часом обладнати валідаторами – друга назва електронних компостерів – весь рухомий склад "Київпастрансу", тобто автобуси, тролейбуси та трамваї. У мерії тоді вихвалялися, що це – перший крок до запровадження у громадському транспорті Києва єдиного електронного квитка – його обіцяли впровадити у 2014 році. Нині на дворі кінець 2016-го, але ні про який єдиний квиток досі не йдеться.
Ще на самому початку новітні валідатори інколи "глючили" і не "пробивали" квитки. У "Київпастрансі" тоді усе списували на тестовий режим, мовляв, згодом усе буде працювати на 100%. Схоже, тестовий режим, м'яко кажучи, затягнувся. Адже зараз компостери часто або взагалі не працюють, або вказують на талоні неправильні дані – тобто працюють некоректно.
Під час компостування пристрій має залишати на квитку бортовий номер автобусу, а також дату і час компостування. Але це в теорії. На практиці ж варто бути готовим до того, що на прокомпостованому талоні буде зовсім інше число. Причому неправильні дані будуть "забиті" одразу на кількох компостерах у салоні автобусу. Через це сумлінний пасажир може потрапити у ситуацію, коли доведеться пояснювати контролерам, чому на талоні вибитий день, який був ще минулого тижня. Як переконувати, що за цим талончиком він ще не їздив.
Власне, весь час з моменту встановлення електронних компостерів усі кондуктори автобусів, в яких є валідатори, під час продажу квитків пасажирам пропонують компостувати талон ручним механічним пристроєм. Або ж кияни самі йдуть до кондуктора, коли валідатор "глючить". Хоча три роки тому планувалося, що механічні компостери взагалі відійдуть у минуле – разом з кондукторами.
У "Київпастрансі" усе списують на те, що компостери працюють вже понад три роки в інтенсивному режимі в умовах жорстких механічних та температурних навантажень. Через це електронні пристрої виходять з ладу та потребують ремонту. Керівництво комунального підприємства запевняє, що компостери навіть ремонтуються – за заявами водіїв. Судячи з того, що проблемних валідаторів останнім часом помітно побільшало, роботи в ремонтників багато – не встигають.
А тепер ціна питання. На четвертий рік "впровадження електронного квитка" громадський транспорт так і не обладнано пристроями контролю, хоча у мерії, нагадаємо, обіцяли це зробити ще у 2014 році. У "Київпастрансі" Depo.Київ повідомили, що, наприклад, у 2013 році у 100 автобусах було встановлено 400 валідаторів, і на це комунальне підприємство витратило майже 2,7 млн. гривень. Тобто, один електронний компостер обійшовся у близько 6750 гривень – для порівняння, приблизно стільки зараз коштує портативний касовий апарат.
Далі – більше. У "Київпастрансі" кажуть, що існуючі електронні компостери будуть працювати, поки їх не замінять при впровадженні у громадському транспорті Києва нової автоматизованої системи оплати проїзду. Наразі тривають роботи над її впровадженням. Тобто жовті електронні компостери, по суті, були встановлені для краси. Пристрої так і не стали потрібним механізмом в системі єдиного електронного квитка і не стануть такими в май бутньому – в "Київпастрансі" цього навіть не планують. І уся ця цяцянка, яку незабаром планують заміняти на нову, обійшлася киянам у мільйони гривень.
Всі новини Києва читайте на Depo.Київ
Всі новини на одному каналі в Google News
- 23:30Через війну постраджали майже 1,5 тисячі пам’яток культурної спадщини та понад 2 200 об’єктів культурної інфраструктури
- 22:20Хвороби відступають: За тиждень захворюваність на ГРВІ, грип та COVID-19 знизилась на 22%
- 18:09"Торгував голосами фракції в кабінеті Комарницького", — у Київраді пропонують зняти Вітренка з голови фракції
- 17:33 Вибух на столичному ринку "Юність": правоохоронці кажуть про підрив гранати
- 14:15 У Києві на ринку "Юність" стався вибух: є загиблі ФОТО
- 14:00"Життя Чака": новий фантастичний фільм за новелою Стівена Кінга влітку в кіно Відео
- 12:45У Києві розробляють Інформаційну базу пам’яток культури для вдосконалення моніторингу і громадського контролю
- 11:39"УЗ" збільшує кількість рейсів додатковому поїзду Київ — Трускавець
- 08:40У КМДА розповіли, як Київ зустрічатиме Великдень
- 20:39Розповсюджували метадон у двох областях: Судитимуть організаторів наркокартелю з щомісячним прибутком у 5 млн грн ФОТО
- 16:26Незаконна "прослушка" адвокатів: проти детективів НАБУ відкрито кримінальне провадження за трьома статтями, – ЗМІ
- 13:29Кличко зустрівся у Києві з керівницею МЗС Німеччини Бербок: "Німці обіцяють допомагати надалі"
- 10:55"УЗ" запускає додатковий поїзд до Трускавця (ГРАФІК)
- 10:19У Львові затримали диверсантів з Києва, що планували теракт біля будівлі поліції
- 21:40У столиці невідомі обстріляли об’єкт Київтеплоенерго
- 19:58"Чого хоче жінка": аншлаг на сольному концерті СолоХи ФОТО
- 17:29 Водіям мотоциклів і мопедів дозволили рухатися смугами для громадського транспорту
- 15:03Для працівників комунальних підприємств та КМДА проводяться обов’язкові навчання військовій справі та цивільного захисту, - Кличко
- 14:26НАБУ влаштувало "прослушку" в офісі адвокатів у Києві, що є безпрецедентним порушенням адвокатської таємниці, – ЗМІ