ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Звідки Кличко взяв мільярд на міфічний ремонт доріг

У столичній мерії ніяк не можуть визначитися, скільки потрібно грошей на ремонт доріг Києва і яку суму вже виділили на ці потреби
Depo.
10 листопада 2015 19:00
ФОТО: depo.ua
Звідки Кличко взяв мільярд на міфічний ремонт доріг
Звідки Кличко взяв мільярд на міфічний ремонт доріг

Дороги Києва – багатолітній біль столичних водіїв. Кожен наступний мер міста обіцяє зробити дороги ідеальними, як у Європі, а на ділі автошляхи залишаються, як у якомусь райцентрі Росії – з величезними ямами і тріщинами в асфальті, пише Depo.Київ.

Але для усіх чиновників дороги Києва є предметом загравань з містянами, особливо, під чергові вибори.

Не став виключенням і чинний мер Кличко. Ще у березні поточного року очільник Києва заявив, що у місті близько 1 600 км доріг і 90% з них потребують капремонту. Мер навіть підрахував, що на такий ремонт необхідно 1,4 млрд. гривень. Зауважте, цифра досить конкретна – не 1,5 млрд., а саме 1,4 млрд.

Втім, тоді ж Кличко поплакався, що грошей таких у міста немає, а в бюджеті на дороги закладено усього 120 млн. гривень.

Ось навіть скрін-шот цієї новини на сайті КМДА:

Як Кличко водить киян за носа з дорогами  - фото 1

Буквально за кілька місяців, у червні, на запит Depo.Київ стосовно фінансування ремонту доріг столиці у "Київавтодорі" нам відповіли, що у 2015 році на капремонт автошляхів передбачено 254 млн. гривень. На поточний ремонт доріг було закладено трохи менше 80 млн. гривень. Тобто, загалом на ремонти доріг цього року було виділено трохи більше 330 млн. гривень.

Як Кличко водить киян за носа з дорогами  - фото 2

Але перед другим туром виборів міського голови чинний мер Кличко вирішив підбадьорити киян і днями заявив, що цього року столична влада виділила на ремонт доріг Києва більше 1 млрд. гривень.

Як Кличко водить киян за носа з дорогами  - фото 3

Тобто, виходить, що буквально за півроку столична влада тричі змінювала розмір фінансування ремонту доріг.

Спочатку киянам розповідали про 120 млн. гривень, які були передбачені у бюджеті. Потім – про 330 млн. гривень, а напередодні другого туру виборів мера "ставки" підвищилися вже до мільярда гривень.

Звичайно, протягом року чиновники КМДА і депутати Київради могли вносити зміни у бюджет столиці у відношенні фінансування ремонту доріг. Але мало віриться у те, що це фінансування збільшилося у десять разів у порівнянні з початковими цифрами, враховуючи, що у бюджеті Києва навіть немає грошей, щоб розраховуватися з боргами міста.

Втім, навіть, якщо збільшення фінансування ремонту доріг і було доведено до мільярда гривень, як про це каже мер Кличко, то виникає питання: чому усі дороги міста досі знаходяться у жалюгідному стані?!

Виходить якась парадоксальна ситуація: півроку тому мер каже, що для того, аби привести усі дороги Києва до ладу потрібно 1,4 млрд. гривень, а після виділення більше ніж 1 мільярда автошляхи міста так і залишилися з ямами, через які  у машин відлітають колеса... 

Більше новин про життя Києва читайте на Depo.Київ