Як отримати бустерну дозу вакцини від коронавірусу в Києві: Перевірено на собі (ФОТО)
Бустерну дозу вакцини в столиці можна отримати без жодних побутових та бюрократичних негараздів
У Києві з початку 2022 року почали активно робити бустерну дозу вакцини від коронавірусу, яка покликана посилити імунітет громадян на тлі нового спалаху захворюваності штамом "Омікрон". На сьогодні, вже понад 333 тис. українців зробили собі бустерне щеплення від коронавірусу, але такі показники є дуже низькими, враховуючи загальну кількість населення України.
Журналіст Depo.Київ побував в одному з пунктів вакцинації від COVID-19 та зробив собі бустерну дозу вакцини.
Читайте також: Вакцини, тяжкість захворювання, симптоми та лікування: Що відомо про новий штам коронавірусу "Омікрон"
Без черг та бюрократії
На сьогодні в столиці можна знайти пункти вакцинації від коронавірусу майже в кожному торговельному центрі, а також в усіх медичних закладах. Наш журналіст побував в одному з гіпермаркетів на Осокорках, де розгорнутий пункт щеплення від COVID-19 30 січня, щоб зробити бустерну дозу.
Пункт вакцинації в Києві
Враховуючи той факт, що щеплення робилося у вихідний, в пункті вакцинації не те, щоб не було черги — там не було жодної людини, що дає змогу припустити, що кияни поки не збираються робити бустерну дозу вакцини. Одночасно ж, варто зазначити, що третє щеплення рекомендують робити лише через пів року після другого, а пік вакцинації припав на кінець літа – осінь 2021 року.
Журналіст Depo.Київ робив друге щеплення від COVID-19 ще наприкінці червня 2021 року, а тому вже міг вільно робити бустер.
Перед щепленням необхідно заповнити спеціальний бланк, де вказуються персональні дані та місце проживання. Також на бланку необхідно пройти опитування щодо можливих побічних ефектів та поставити свій підпис у якості згоди. Лікар пропонує на вибір вакцини Pfizer або Moderna, якими можна робити бустерну дозу після всіх наявних в Україні вакцин. Оскільки наш журналіст робив перші щеплення вакциною CoronaVac, то черговий лікар в пункті вакцинації рекомендував зробити бустер "Модерною".
Бланк згоди на вакцинацію
Після заповнення бланку необхідно пройти до "кабінки" для вакцинації, де представник медичної бригади зробить щеплення та рекомендує посидіти біля пункту від 15 до 30 хв, але, за бажанням.
Отримавши щеплення лікарі дають із собою пам'ятку з рекомендаціями на випадок побічних ефектів, назвою вакцини та датою щеплення. Особливих побічних ефектів після бустерної дози наш журналіст на собі не відчув, хіба що була "класичний" легкий біль в руці.
Пам'ятка про вакцинацію
Тобто, бустерну дозу вакцини від COVID-19 сьогодні в Києві можна отримати без жодних черг та бюрократичних процедур, а сама вакцинація бустерною дозою займає, від сили, 5-7 хв.
Читайте також: Робота транспорту, закриття шкіл та дистанційна робота: Що чекати від нового локдауну в Києві
Нові COVID-сертифікати в "Дії"
Вже з кінця січня 2022 року в застосунку "Дія" можна буде оформити нові COVID-сертифікати для тих, хто отримав бустерну дозу вакцини. Окрім класичного сертифіката, кияни, які щепились бустером, можуть отримати Міжнародне свідоцтво про вакцинацію, звернувшись до сімейного лікаря або за місцем щеплення.
В застосунку "Дія" під час формування нового сертифіката після бустерної зони будуть додані слова "booster/бустер". Нові сертифікати діятимуть 270 днів з моменту отримання третього щеплення.
Де можна вакцинуватись в Києві
Отримати щеплення від коронавірусу можна в Центрі вакцинації проти COVID-19 (МВЦ, проспект Броварський, 15), там всі охочі можуть щепитися від COVID-19 вакцинами CoronaVac, Moderna та Pfizer. Зареєструватися на вакцинацію можна через сервіс helsi.mе. Також вакцинуватись можна і в будь-якому пункті щеплень із тих, що розгорнуті на базі центрів первинної медико-санітарної допомоги всіх без виключення районів столиці.
Читайте також: Не Пфайзером єдиним: Що відомо про вакцину Moderna, якою почали щепити в Києві
У Києві також у вільному доступі можна отримати щеплення від коронавірусу в ТРЦ, зокрема в ТРЦ Ocean Plaza, River Mall, "Ашан Петрівка", Cosmo Multimall, Blockbuster Mall, Retroville, SkyMall та Dream Town.
Враховуючи швидкість розповсюдження штаму "Омікрон" у світі, найближчим часом варто очікувати активного спалаху захворюваності на коронавірус у Києві, а тому бустерна доза вакцини, особливо для груп ризику віком старше 60 може суттєво зменшити потенційне навантаження на медичну систему та врятувати життя.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Київ