Як "вижити" в Києві у сильний мороз: ТОП-5 корисних порад

 Морозна погода протримається в Києві до кінця тижня

Як "вижити" в Києві у сильний мороз: ТОП…

Отже аби не замерзнути, рятувальники радять киянам виходити на вулицю тепло вдягненими, ситими та не вживати алкоголю, повідомляє Depo.Київ.

Порада 1. Два светра краще ніж один

Одяг повинен бути "багатошаровим". Майка, сорочка і піджак захистять від холоду набагато краще, ніж одягнений на голе тіло один теплий светр. Не зайвим буде запастися комплектом термобілизни. Взуття бажано одягати на товстій підошві, щоб уникнути промерзання. Взуття має бути сухим і вільним. Можна використовувати термоустілки або сольові аплікатори, які збережуть сухе тепло.

Порада 2. Не ховайте обличчя і вдягніть рукавиці

Пересуватися вулицею потрібно спокійно, не допускаючи почастішання дихання. Дихання здійснювати через ніс. Необхідно стежити за тим, щоб при видиху тепле повітря не потрапляло на шарф в тих місцях, де він стикається зі шкірою обличчя і не викликало його запотівання. Саме тому не бажано закривати рот та ніс шарфом. Це не захистить вас від морозу, а навпаки – може стати причиною обмороження.

А ваші улюблені шкіряні рукавички краще замінити на теплі двошарові рукавиці з натуральних матеріалів.

Порада 3. Зніміть прикраси та намажте обличчя

Необхідно звільнити відкриті ділянки тіла від різного роду металевих прикрас (пірсінгу, сережок). Людям, які не можуть пересуватися без окулярів, краще в такі дні одягати окуляри в пластмасовій оправі. Ще одна альтернатива — контактні лінзи.

А от обличчя перед виходом бажано намастити захисним кремом, краще високої жирності, або "від почервоніння і лущення шкіри".

Порада 4. Їжте сало та не пийте алкоголь

В морозний день краще збільшувати кількість з'їдених порцій. У харчування слід включати більшу кількість жирів і білків, які при розщепленні зігріють організм. Також лікарі радять не виходити на мороз голодними — організм повинен запастися джерелом власної енергії. Тому обов'язково щільно поїжте перед виходом.
Попри сталий стереотип, ні в якому разі не можна вживати алкоголь "для зігріву" на вулиці. При розширенні судин виникне оманливе короткочасне відчуття тепла. Непомітно для себе легко отримати сильні обмороження.

Порада 5. Поколює – тріть, а потім пообідайте борщем

Періодично перевіряйте чутливість шкіри, особливо підборіддя, носа, вух. Порушення чутливості свідчить про обмороження. При поколюванні варто розтерти ці ділянки до зігрівання.

А от повернувшись в тепле приміщення, зніміть з себе промерзлий одяг і взуття, переодягніться в теплу суху білизну. Замерзлі руки і ноги не можна намагатися зігріти у гарячій воді. Крім неприємних відчуттів, це викличе різке звуження судин. М'яко розітріть замерзлі ділянки шкіри. Зігрійтеся тарілкою гарячого борщу. Важливо: при перших же ознаках обмороження — таких, як посиніння ділянок шкіри або поява пухирів, негайно зверніться до лікаря.

Нагадаємо, холодна погода протриває в Києві до кінця тижня, а в неділю вже потепліє.

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme