Елітні апартаменти замість оздоровчого комплексу: Як компанія столичної мерії забудовує Пущу-Водицю

Київрада передала "Київміськбуду" земельну ділянку для зведення "рекреаційно-оздоровчого комплексу", а замість цього забудовник будує житло 

Елітні апартаменти замість оздоровчого к…

Вже котрий місяць у Пуща-Водиці триває скандал навколо чергової забудови. Йдеться про будівельний майданчик на вулиці Квітки Цісик, 34-36. Взимку цього року тут було знищено близько двохсот дерев. Після цього місцеві мешканці вийшли на масовий мітинг проти знищення насаджень, та столичну владу протест не дуже зацікавив і, тим більше, не зупинив.

Деякі депутати під час засідань Київради піднімали питання стосовно будівництва і вимагали, аби столична влада провела розслідування за фактом вирубки дерев, проте до якогось помітного ефекту це не призвело.

Хоча команда мера полюбляє розповідати, що скандальні забудови – то справа рук попередників, але у даному випадку все розпочалось вже за каденції мера Кличка. 6 липня 2017 року Київрада ухвалила рішення передати холдинговій компанії "Київміськбуд" земельну ділянку на вулиці Квітки Цісик, 34, 36, в Оболонському районі. Ділянка площею 0,68 гектара передавалась для будівництва, експлуатації та обслуговування рекреаційно-оздоровчого комплексу, благоустрою та озеленення території. Ця земля перебуває у комунальній власності громади міста Києва і надавалась забудовнику в оренду на 15 років. Рішення Київради особисто узгодив мер Кличко. 

Проте перед прийняттям рішень про виділення земельних ділянок завжди відбувається кропітка підготовча робота. Зокрема, чиновники, наприклад, з'ясовують – або, точніше, мають з'ясувати –, що відбувається на території, яку хочуть віддати забудовникам. Кілька тижнів тому активіст Петро Тігунов на своїй сторінці у "Фейсбуці" виклав Акт обстеження зелених насаджень, що підлягають видаленню. Це обстеження відбувалось наприкінці вересня 2016 року і стосувалося саме вулиці Квітки Цісик, 34, 36.

До складу комісії, яка проводила обстеження, входили чиновники з "Київзеленбуду" та Департаменту благоустрою та зелених насаджень. В самому Акті вказано, що обстеження зелених насаджень було пов'язане з відведенням земельної ділянки для будівництва рекреаційно-оздоровчого комплексу. Більше того, обстеження відбувалось у зв'язку з листом-зверненням "Київміськбуду", яке надійшло до чиновників 28 вересня 2016 року, а вже 30 вересня був складений Акт про обстеження дерев. Вражаюча оперативність, якщо враховувати, що зазвичай чиновники дуже повільно реагують на звернення, скажімо, активістів щодо вирубки дерев в тому чи іншому місці.

Під час перевірки виявилось, що на земельній ділянці на вулиці квітки Цісик, 34, 36 є 215 дерев, і лише одне з них підлягає видаленню – десятирічний клен, який визнали сухостоєм.

На цій ділянці було близько сотні дерев білої акації віком від семи до 70 років, близько десятка десятирічних в'язів та п'ять сторічних дубів, кілька десятків дерев клену та кілька шовковиць. Також на цій земельній ділянці росло близько 20 сторічних сосен. Згідно Акту обстеження, на земельній ділянці мало залишитись 214 дерев. На той час відновна вартість дерев, що підлягали збереженню, складала більше 700 тисяч гривень. Крім цього в документі йшлося про те, що ці 214 дерев, що залишались на земельній ділянці на вулиці Квітки Цісик, 34, 36, передаються на збереження "Київміськбуду". Проте наприкінці документу маленьким шрифтом вказувалось, що забудовник може видалити дерева після сплати відновної вартості зелених насаджень.

Активісти відвідали засідання спеціальної комісії щодо забудови на вулиці Квітки Цісик, яке відбулось в середині квітня у мерії. Під час нього представник "Київміськбуду" заявив, що на території, яку вони забудовують, взагалі не було сторічних дубів, а за ті близько 200 дерев, що вони зрубали, сплатили відновну вартість.  

Та повернемося до рішення Київради, згідно з яким відбувається будівництво на Квітки Цісик, 34, 36. Його проект "зайшов" до Київради ще у листопаді 2016 року, і тоді в усіх документах ще фігурувала колишня назва цієї вулиці – Яна Гамарника.

В пояснювальній записці до проекту рішення в розділі "Особливі характеристики ділянки" вказувалося, що дана територія належить до земель рекреаційного призначення. Також в цьому документі йшлося про ті 214 дерев, які підлягали збереженню. Майже вісім місяців цей проект рішення щодо виділення "Київміськбуду" земельної ділянки проходив різноманітні узгодження поки його, у липні 2017 року, не ухвалила Київрада. В кінцевому варіанті рішення, яке затвердили депутати Київради, йшлося про те, що орендар повідомлений про наслідки використання земельної ділянки не за цільовим призначенням, яким було визначене будівництво, експлуатація та обслуговування рекреаційно-оздоровчого комплексу, благоустрою та озеленення території. В разі використання землі не призначенням Київрада може припинити право користування цією земельною ділянкою.

Зараз на цій території встановлено паспорт об'єкту будівництва, на якому написано, що зводиться саме рекреаційно-оздоровчий комплекс.

Проте на сайті забудовника вже по повній продаються житлові апартаменти за адресою вулиця Квітки Цісик, 34, 36. Навіть вказується вартість – від 19,7 тисяч гривень за квадратний метр.

Клієнтам пропонуються три типи квартир – однокімнатні, двокімнатні та трикімнатні. Середня площа тутешніх апартаментів складає близько 55 квадратних метрів. Тобто така квартира коштуватиме більше мільйона гривень. На сайті "Київміськбуду" також можна знайти технічні характеристики майбутніх апартаментів. Планується звести сім секцій по п'ять поверхів кожна.

В п'яти з семи секцій на першому поверсі будуть нежитлові приміщення. Забудовник зобов'язується встановити лічильник на опалення кожного апартаменту. Хоча й дивно, коли в оздоровчому комплексі встановлюють лічильники на кожне окреме приміщення.

Втім, у "Київміськбуді" на всі закиди щодо будівництва всупереч цільовому призначенню ділянки парирують, що нічого не порушують. Зокрема в коментарях на офіційній сторінці у "Фейсбуці" представник забудовника стверджує, що будівництво на Квітки Цісик, 34, 36, законне, а в майбутніх апаратементах неможливо буде прописатися, а комунальні послуги нараховуватимуться, як для юридичних осіб.

Крім цього у "Київміськбуді" кажуть, що апартаменти - це нежитлові приміщення, але в них можна проживати. 

Зазначимо, що і на сайті будівництва акцентується, що зводиться саме "рекреаційно-оздоровчий комплекс з благоустроєм території" – все як в дозвільній документації. Щоправда, на тому, що покупці будуть якимимись "недовласниками", без права прописки у купленій квартирі, в описанні проекту увага не акцентується.

Наостанок слід додати, що столична мерія є стратегічним акціонером "Київміськбуду" і саме київській громаді належить 80% холдингової компанії. Простіше кажучи, міська влада має абсолютний вплив на компанію, на відміну від тих випадків, коли забудовник є приватною фірмою, а "Київміськбуд", у свою чергу, має відповідну підтримку мерії.

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme