Закриття шкіл та можливий локдаун: Що буде під час нової хвилі коронавірусу в Києві
Столицю найближчим часом накриє нова хвиля коронавірусу, спричинена штамом "Омікрон"
- Київ
-
13 січня 2022 14:00
Науковці заявили про початок нової хвилі коронавірусу в Україні, адже кількість позитивних тестів зросла майже на 40% відносно кінця грудня — все це пов'язують з активним розповсюдженням нового штаму "Омікрон". В столиці спалах COVID-19 очікують вже наступного тижня, влада готується до можливого закриття шкіл на карантин та нових обмежень.
Журналісти Depo.Київ розбирались, що очікує Київ під час нової хвилі коронавірусу та чи планують запроваджувати новий локдаун.
Більше хворих ніж будь-коли
Згідно з даними НАН України, динаміка кількості нових захворювань дозволяє зробити висновок, що починається новий спалах COVID-19. Кількість позитивних тестів зросла майже на 40% відносно мінімуму останніх чисел грудня, також збільшуються обсяги тестування та позитивність тестів.
Науковці зазначають, що Україна слідує тенденціям країн східної Європи — Чехії Румунії, Болгарії та інших. Оскільки початок нової хвилі припав на святковий період, що традиційно призводить до аномалій в даних, то зараз науковцям важко оцінити та спрогнозувати реальну швидкість поширення епідемії.
Зазначається, що враховуючи дані про заразність штаму "Омікрон" та епідемічні тенденції низки країн світу, можна очікувати стрімкішого, ніж будь-коли раніше, зростання епідемічних показників.
Відкриття шкіл після канікул та сезонність також можуть суттєво вплинути на динаміку епідемії.
"В останні 3-5 днів серед хворих зросла частка повнолітньої молоді до 35 років, що, зокрема, стала частіше потрапляти до лікарень", – йдеться в повідомленні НАН.
"Омікрон" разом із "Дельтою"
Однією з причин та особливостей різкого спалаху захворюваності на початку 2022 року може бути той факт, що в Україні та Києва досі вирує попередній штам коронавірусу "Дельта", до якого ще доєднається "Омікрон".
За словами інфекціоністки Ольги Голубовської, особливістю "омікронової" хвилі COVID-19 є нашарування її ще не повністю зниклий варіант "Дельта": "Ці два збудники зараз циркулюють одночасно, вже викликаючи підвищення рівня захворюваності та госпіталізацій. Попередні варіанти вірусу зазвичай повністю витісняли попередні і ми спостерігали спад захворюваності буквально до поодиноких випадків".
Вона зазначила, що на сьогодні йде накопичення вірусу в популяції, більшість з членів якої є вже імунними.
"Виходячи з закономірностей епідеміологічного процесу, після адаптації збудника до нових умов, ми будемо спостерігати надзвичайно різкий підйом захворюваності, як це відбувається в інших країнах", – зазначає Голубовська.
Читайте також: Вакцини, тяжкість захворювання, симптоми та лікування: Що відомо про новий штам коронавірусу "Омікрон"
Лікарка також підкреслила, що варіант "Омікрон" проходить з меншою кількістю важких та критичних випадків та захворювань серед дітей. Голубовська сказала, що на індивідуальному рівні, рекомендації повинні залишаться тими ж самими, перш за все, це стосується оперативного лікування.
Спалах коронавірусу в Києві вже наступного тижня
Начальник Головного управління Держпродспоживслужби в Києві Олег Рубан заявив, що столицю вже наступного тижня може накрити нова хвиля коронавірусу, зокрема зросте кількість хворих з новим штамом "Омікрон".
За його словами, Omicron є вже в чотирьох регіонах України, в тому числі в Києві. На кінець грудня – початок січня, за даними МОЗ, цей штам підтверджується в 5% випадків від усіх захворювань коронавірусом в тих регіонах, де він зафіксований
"Зараз ситуація стабільна, але ми можемо вже прогнозувати зростання захворювання на наступному тижні. Прогноз заснований на аналізі поширення нового штаму COVID-19 Omicron. Він вже зареєстрований у багатьох країнах світу, в тому числі в Європі, і швидко поширюється, оскільки у нього короткий інкубаційний період", – сказав Рубан.
Чиновник прогнозує, що пік захворюваності коронавірусом, припаде на початок лютого.
Можливий локдаун та закриття шкіл
За словами Олега Рубана, цього разу, можливість запровадження локдауну в столиці не розглядається.
"Локдаун при такому широкому поширенні даного збудника вже вводити ніхто не буде. Можливі точкові обмеження. Але масковий режим ніхто скасовувати не буде, як і роботу з дому. Забезпечити тотальну ізоляцію ми не зможемо, оскільки при даній поширюваності вона вже неефективна", — заявив чиновник.
За його словами, у коронавірусу вже є всі ознаки сезонного захворювання, як при грипі. Що стосується недавно виявленого на Кіпрі штаму коронавірусу "Дельтакрон", нібито більш заразного, ніж "Дельта", і важчого, ніж "Омікрон", за словами Рубана, побоюватися не варто – він ще не набув широкого поширення.
Доцент кафедри дитячих інфекційних хвороб НМУ ім. Богомольця, на базі якої працює Київська дитяча інфекційна лікарня, Віталій Євтушенко вважає, що під час спалаху "Омікрону" в Києві, найімовірніше, школи доведеться закрити на карантин.
"Карантин спрямований, перш за все, на те, щоб роз'єднати дітей, і менше маленьких пацієнтів потрапляли в лікарні. Щоб їм встигали надавати нормальну медичну допомогу, щоб було менше важких і вистачило медикаментів, кисню і транспорту. Ми оголошуємо карантин при грипі, якщо в дитячому колективі через хворобу відсутні 20 % дітей. Якщо захворюваність коронавірусом серед дітей стане масовою, карантин необхідний", – зазначив лікар.
Де можна зробити бустерну дозу вакцини в Києві
Враховуючи початок нової хвилі коронавірусу через "Омікрон" у Києві почали робити бустерну дозу вакцини, яка має підсилити імунітет перед хворобою.
Якщо з моменту завершення повного курсу вакцинації вже минуло півроку, то бустерну дозу можна в будь-якому пункті чи центрі вакцинації. Для отримання щеплення не треба мати направлення від лікаря, зробити його можна у будь-якому пункті.
"У кожному центрі є вакцини. Але щодо бустерної дози існує порядковість. Якщо вакцини у пункті щеплення мало, то спершу бустерну дозу отримають люди віком більше 60 років, медики, а потім інші", – заявив начальник відділу первинної медико-санітарної допомоги департаменту охорони здоров'я КМДА Василь Животенюк.
Люди з ослабленим імунітетом, яким зараз вводять додаткову дозу вакцини від COVID-19, теж зможуть отримати бустерну дозу через 3 місяці після додаткової (оптимальний термін введення від 3 до 6 місяців).
Отримати щеплення від коронавірусу також можна в Центрі вакцинації проти COVID-19 (МВЦ, проспект Броварський, 15), там всі охочі можуть щепитися від COVID-19 вакцинами CoronaVac, Moderna та Pfizer. Зареєструватися на вакцинацію можна через сервіс helsi.mе. Також вакцинуватись можна і в будь-якому пункті щеплень із тих, що розгорнуті на базі центрів первинної медико-санітарної допомоги всіх без виключення районів столиці.
Читайте також: Не Пфайзером єдиним: Що відомо про вакцину Moderna, якою почали щепити в Києві
У Києві також у вільному доступі можна отримати щеплення від коронавірусу в ТРЦ, зокрема в ТРЦ Ocean Plaza, River Mall, "Ашан Петрівка", Cosmo Multimall, Blockbuster Mall, Retroville, SkyMall та Dream Town.
Враховуючи швидкість розповсюдження штаму "Омікрон" та прогнози науковців, то вже найближчими тижнями в столиці варто очікувати нового спалаху захворюваності та навантаження медичної системи. Незважаючи на те, що штам "Омікрон" є менш смертоносним, через його високу заразливість може утворитись велике навантаження на лікарні та медиків. Допомогти мешканцям столиці може бустерна доза, яку вже почали робити в усіх пунктах вакцинації. Окрема варто зазначити, що батькам потрібно готуватись до можливих позапланових "канікул" в школах, які можуть відправити на карантин через нову хвилю коронавірусу.
Всі новини Києва читайте на Depo.Київ
Всі новини на одному каналі в Google News
- 21:45В окремих районах Києва не працює система оповіщення про повітряну тривогу
- 20:33Favbet Foundation оголошує у Києві набір на безкоштовну секцію самбо для дітей військовослужбовців і ВПО ФОТО
- 19:13Військовий розповів, як Алла Ландар і її фірма “Петро Великий” знущаються з пам’яті загиблих
- 08:18"УЗ" додає нові рейси по Україні: подробиці
- 21:28Столичні поліцейські в міжрегіональному наркокартелі вилучили понад 5 тонн заборонених речовин (ВІДЕО) Відео
- 17:26Було сумно: У Борисполі чоловік викликав поліціянтів, щоб випити з ними чаю
- 17:16Кличко передав батальйону "Свобода" партію допомоги від громади Києва ФОТО
- 14:43 Зеленський відреагував на російській удар міжконтинентальною балістичною ракетою Відео
- 13:56Допомога ветеранам: Київ додатково оплачуватиме виготовлення протезів високої функціональності та комфорту, - Кличко
- 22:11I рівень небезпеки: У низці областей 21 листопада синоптики прогнозують дощ та мокрий сніг
- 21:19Чому модульна концепція бронежилетів є важливою у сучасній війні Актуально
- 18:52Кличко перевірив роботу міського Ситуаційного центру протидії загрозам і показав, як він працює
- 17:49"Приберемо гаражі, завершимо туристичний маршрут і ніякого іншого будівництва", – секретар Київради про Пейзажку Відео
- 11:25 ППО збила 56 із 122 ворожих БпЛА та 2 з 6 ракет в ніч на 20 листопада
- 10:58Ворог атакував дронами столицю: Уламки впали в двох районах
- 10:20СБУ затримала баристу з Вінниці, що коригував удари по Києву та намагався вчинити диверсії на залізниці ФОТО
- 09:55В Києві відбудуться безпекові навчання: В місті встановлять блокпости, перевірятимуть транспорт та документи
- 09:35На Київщині через атаку дронів пошкоджені дитсадок, школа і магазини
- 20:03Військовий поскаржився на працівницю "УЗ" за перегляд російських серіалів на робочому місці: у компанії відреагували