Закриття транспорту, шкіл та ТРЦ: Чи запровадять в Києві жорсткий локдаун через ситуацію з COVID-19

Ситуація з коронавірусом в столиці набуває катастрофічних масштабів. Рівень госпіталізацій становить 98,7 на 100 тис. населення

Сергій Фоменко
Шеф-редактор регіональної редакції Depo.Київ
  • Київ
  • 10 листопада 2021 14:00

Закриття транспорту, шкіл та ТРЦ: Чи зап…
Локдаун в Києві. Фото: pixabay.com

Міський голова Києва Віталій Кличко на терміновому брифінгу заявив про стрімке погіршення ситуації з коронавірусом в місті — за 9 листопада в столиці зафіксували рекорд кількості померлих за весь період пандемії, вірус забрав життя 73 людей. Кількість госпіталізованих та важких хворих також стрімко зростає, незважаючи на запровадження режиму "червоної" зони карантину. Все це наводить на думку про можливий жорсткий локдаун в столиці із зупинкою громадського транспорту та закриттям розважальних закладів. 

Журналісти Depo.Київ розбирались, яка ситуація із коронавірусом в столиці та чи варто очікувати тотального локдауну. 

Хворіє все більше дітей

За словами Віталія Кличка, в Києві все більше госпіталізують хворих на коронавірус дітей, оскільки так званий штам "Дельта", як зазначають медики, є більш агресивним і вражає багато молодих людей і дітей. Він зазначив, що діти та молоді люди також мають ускладнення та важкі наслідки. 

На сьогодні в лікарнях столиці перебувають 85 дітей з коронавірусом та підозрою на захворювання, 4 з них – у реанімаціях. Такої кількості дітей в лікарнях не було в усі попередні хвилі коронавірусу. 

Через зростання кількості хворих дітей міська влада ухвалила рішення залишити на дистанційному навчання учнів молодшої школи з 1 по 4 класи. 

"Ми не можемо ризикувати здоров’ям  дітей. А також – їх родин і близьких. Бо чимало дітей переносять вірус навіть безсимптомно, але можуть заразити близьке оточення. Я прошу батьків, які наполягають на відкритті шкіл, відповідально і з розумінням поставитися до заходів безпеки, що запроваджує міська влада", — заявив Кличко.

Отже, враховуючи критичну ситуацію з коронавірусом в місті, повернення дітей до шкіл найближчим часом очікувати не варто. 

Читайте також: Десятки людей та щільні черги: Що відбувається в пунктах вакцинації від COVID в Києві (ФОТОРЕПОРТАЖ)

коронавірус в києві

Окремі лікарні заповнені на 99-100%

Погіршується ситуація з коронавірусом й в столичних лікарнях — заповненість лікарень міста на сьогодні складає 73%, а в окремих медичних закладах — 99-100%. Також збільшується кількість пацієнтів, які потребують кисневої підтримки – наразі це 85%.

Віталій Кличко заявив, що ліжок з киснем заповнено понад 70%. На сьогодні у місті для прийому хворих на коронавірус підготовлено понад 6 тисяч ліжок, з яких понад 90% – забезпечені киснем. Також у столиці майже 500 апаратів ШВЛ.

"Подумайте про своїх дітей, про своїх батьків, братів і сестер. Київ перебуває в червоній зоні. І ситуація погіршується. Мені щодня телефонують десятки людей. Одні просять допомогти госпіталізувати своїх близьких. Інші – поховати… У нас черги в ритуальну службу за довідками про смерть. І черги в крематорій. У нас черги із швидких у приймальних відділеннях лікарень. Хтось не вірить у це і говорить усілякі дурниці?! То підіть і подивіться! Поговоріть із лікарями та родичами хворих", — сказав міський голова. 

Кличко, що система охорони здоров’я столиці працює вже на межі можливостей. Слова мера також підтверджують дані МОЗ, які свідчать про те, що в Києві рівень госпіталізацій становить 98,7 на 100 тис. населення, а рівень захворюваності — 622 на 100 тис. населення. Завантаженість ліжок з киснем становить 79,4%. Нагадаємо, що для запровадження "червоної" зони карантинних обмежень, завантаженість ліжок з киснем повинна перевищувати 65%, тобто столиця сьогодні перевищує норму "червоної" зони майже на 15%.

коронавірус в києві

Статистика МОЗ станом на 10 листопада 

Чи варто очікували тотального локдауну в Києві 

Через складну ситуацію з коронавірусом Віталій Кличко припустив запровадження жорсткого локдауну у Києві. За словами мера, Київ перебуває у "червоній" зоні карантину і ситуація з захворюванням погіршується.

"Ми не закрили торгівельні центри, транспорт для вакцинованих і людей з тестами, але ситуація погіршується. Давайте не доводити її до повного локдауну, бо система охорони здоров'я працює вже на межі", – наголосив Кличко. 

Він закликав містян не легковажити здоров'ям і дотримуватися правил карантину: "Головне до чого я закликаю – дотримуйтеся правил безпеки: маски, антисептики, дистанція і вакцинуйтеся. Не відвідуйте публічні місця без нагальної потреби. Не користуйтеся громадським транспортом, якщо в цьому немає гострої необхідності. Не ігноруйте безпеку. Це може надто дорого коштувати".

ситуація з коронавірусом в Києві погіршується

Де можна вакцинуватись в Києві

Отримати щеплення від коронавірусу також можна в Центрі вакцинації проти COVID-19 (МВЦ, проспект Броварський, 15), там всі охочі можуть щепитися від COVID-19 вакцинами CoronaVac, Moderna та Pfizer. Зареєструватися на вакцинацію можна через сервіс helsi.mе. Також вакцинуватись можна і в будь-якому пункті щеплень із тих, що розгорнуті на базі центрів первинної медико-санітарної допомоги всіх без виключення районів столиці.

Читайте також: Не Пфайзером єдиним: Що відомо про вакцину Moderna, якою почали щепити в Києві

У Києві також у вільному доступі можна отримати щеплення від коронавірусу в ТРЦ, зокрема в ТРЦ Ocean Plaza, River Mall, "Ашан Петрівка", Cosmo Multimall, Blockbuster Mall, Retroville, SkyMall та Dream Town.

Достеменно невідомо, скільки триватиме режим "червоної" зони в Києві, але міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко розповів про приблизні терміни жорсткого карантину. За словами Ляшка, досвід попередніх обмежень говорить про те, що середній час перебування того чи іншого регіону в "червоній" зоні карантину складає 37 днів, тобто більше місяця. Міський голова столиці Віталій Кличко також заявив, що локдаун в столиці може тривати більше місяця, а тому для того, щоб мати можливість користуватись транспортом, ходити до кафе та інших розважальних закладів, необхідно отримати щеплення від коронавірусу. Варто розраховувати, що обмеження "червоної" зони мотивують киян більш охоче щепитись, щоб досягнути колективного імунітету в місті, для якого необхідно вакцинувати понад 70% громадян. 

Підсумовучи заяви Кличка та офіційну статистику з коронавірусом в столиці можна зробити однозначний висновок — ситуація в Києві дійсно критична, а її поліпшення найближчим часом очікувати не варто. Окремо зазначимо, що Київ вже десять днів перебуває в "червоній" зоні карантину, але нові правила обмежень не дають результатів. Критична завантаженість лікарень, збільшення смертності та захворюваності створюють ризик запровадження повного локдауну, як це було навесні 2021 року — із закриттям метро, громадського транспорту та розважальних закладів.

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme