Цукерка від Кличка: Як Київрада зекономить забудовникам сотні мільйонів гривень

На останньому засіданні Київради депутати надали змогу зекономити забудовникам на відрахуваннях до міського бюджету 

Цукерка від Кличка: Як Київрада зекономи…

Засідання 13 вересня розпочалося зі стандартних процедур. Мер Кличко привітав депутатів, які нещодавно відсвяткували День народження, і за хвилин 15 після цього пішов з президії Київради, доручивши проведення засідання секретарю міськради.

Одним з перших питань на порядку денному було запровадження знижок для столичних забудовників під час сплати ними пайової участі, а простіше кажучи – відрахувань до бюджету за використання землі. Чиновники з КМДА пропонували депутатам надати забудовникам знижку у 50% під для таких відрахувань. Мовляв, це буде стимулювати будівельні компанії зводити ще більше різноманітних будівель і, як наслідок, більше грошей давати до бюджету міста. Були навіть озвучені цифри щодо наповнення бюджету за цією статтею. Цього року від пайової участі від забудовників надійшло трохи більше 100 мільйонів гривень, а за планом на поточний рік має бути півмільярда.

Незважаючи на надані "аргументи", депутати не дали потрібної кількості голосів за запровадження знижок для забудовників столиці. Втім, майже усією фракцією голосували "за" депутати від "Солідарності", в якій є керівники одних з найбільших забудовників столиці – В'ячеслав Непоп, наприклад, очолює комунальне підприємство "Житлоінвестбуд-УКБ", що зводить чимало житла у столиці. Інший депутат від промерської фракції, Володимир Шарій, очолює комунальне підприємство "Спецжитлофонд", що також зводить будинки.

Частенько буває, що за годину-другу депутати "по другому колу" повертаються до голосування за рішення, які ну дуже потрібно "протягнути". Так сталося і зі знижками для забудовників. І це незважаючи на нагадування деяких депутатів, що для столичних забудовників і так останні роки діють певні занижені коефіцієнти на сплату пайової участі, а через запровадження постійних знижок місто недорахується сотень мільйонів гривень, які можна було б спрямувати на розвиток інфраструктури. Адже забудовники не хочуть зводити за свій рахунок ті ж школи, перекладаючи ці обов'язки на бюджет міста – тобто на киян. Проте усі ці аргументи були нічим для промерської більшості, і з другой спроби рішення про запровадження знижок для забудовників були підтримані.

Між двома голосування за це рішення депутати також вирішили зробити трохи прозорішим формування столичного бюджету. Чиновники з КМДА розповіли депутатам, що зараз цей процес закритий навіть для них, не кажучи вже про активістів. Тому запропонували трохи змінити бюджетний регламент, щоб вже на момент формування бюджету це могли контролювати як депутати, так і громадські активісти. Цей проект рішення прийняли за основу, але направили на доопрацювання в комісії.

Після обідньої перерви стало відомо про створення нової депутатської групи у Київраді. Нещодавно саморозмустилася фракція "Самопоміч", її члени стали позафракційними. Проте на сьогоднішньому засіданні екс-голова колишньої "Самопоміч" в Київраді Сергій Гусовський заявив, що він разом з колегами створює у Київраді депутатську групу "Київська команда". До цієї групи увійшло 17 депутатів, які раніше були у "розпущеній" фракції.

І, нарешті, одне з найцікавіший питань останнього засідання Київради: до депутатів прийшов начальник управління з питань взаємодії з правоохоронними органами із забезпечення правопорядку та муніципальної безпеки КМДА Олег Куявський. Він попросив внести зміни до деяких програм міськради, щоб виділити кошти на фінансування так званої громадської організації "Муніципальна варта". Мовляв, ці хлопці патрулюють місто і стежать, щоб усе було спокійно. Хоча, згідно програми Київради "Безпечна столиця", з бюджету міста виділяються сотні мільйонів гривень для того, щоб поліція слідкувала за правопорядком у столиці.

Для обговорення питання про виділення коштів "Муніципальній варті" запросили голову цієї організації Ігоря Маріо і начальника поліції Києва Андрія Крищенка. Останній запевнив, що вони вже більше року співпрацюють з цією "Муніципальною вартою", залучаючи її бійців до охорони громадського порядку під час масових заходів. Крищенко навіть заявив, що тому, як поводитися з порушниками спокою, "муніципальних" хлопців навчали поліцейські. У свою чергу, Ігор Маріо під час виступу був якимсь невпевненим, лише пообіцяв депутатам, що гроші з бюджету міста будуть використані з розумом. Мовляв, кошти потрібні лише на форму для бійців і на пальне для автівок, на яких вони їздять.

Депутатів запевняли, що усі ці півтора роки "вартові" охороняли місто безкоштовно, навіть купували форму за свій кошт. Проте у депутатів було одне серйозне зауваження: їм пропонували проголосувати за те, щоб виділити гроші виключно "Муніципальній варті", але в столиці є безліч громадських організацій, які могли б залучатися до охорони громадського порядку. А гроші пропонують виділити цілеспрямовано лише на "вартових".

Не слід забувати і про те, що минулого року Київрада створила комунальне підприємство "Муніципальна охорона". Тоді мер Кличко і його соратники дуже хотіли бачити керівником цієї структури саме Ігоря Маріо. Більше того, ще на початку 2017 року у мерії не приховували, що новостворена громадська організація "Муніципальна варта" є першим кроком для створення "Муніципальної охорони".

У мерії називають Ігоря Маріо відповідальним чоловіком, який пройшов усю Революцію гідності на Майдані, а потім воював на Сході країни. Після створення КП "Муніципальна охорона" минув рік, але про діяльність цього підприємства абсолютно нічого не чути. Замість цього такий розрекламований мером і його командою Ігор Маріо очолює майже однойменну громадську організацію і просить на її утримання грошей з міського бюджету.

Зрештою міськрада погодилася виділити кошти на форму та пальне для "вартових". Втім, деякі депутати порадили колегам більше контактувати з Верховною Радою, щоб був проголосований закон про дозвіл створити у столиці свою муніципальну поліцію, а не задовольнятися громадськими організаціями з урізаними правами. Які, до того ж, ще й вимагають фінансування з міського бюджету.

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme