"Жертва в'яленої риби": На Київщині зафіксували черговий випадок ботулізму

Чоловік поласував сушеним тунцем

Від Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області надійшла інформація про реєстрацію випадку захворювання на ботулізм у громадянина, можливо пов'язаного із вживанням в їжу сушеної риби "Смужка тунця" ("Філе путасу шинковане"), придбаної в закладі торгівлі у Київській області, інформує Depo.Київ.

"За результатами проведеного позапланового заходу (інспектування) Головним управлінням Держпродспоживслужби в Київській області встановлені порушення оператором ринку вимог Закону України "Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів"". - йдеться в повідомленні. 

Виявлено в реалізації зазначену продукцію та іншу рибну продукцію (кальмар стружка, тунець "Охотський посол", кальмар павутинка, кальмар в арахісовій олії, жовтий полосатик, янтарна з перцем, бичок сушений. окунь в перці), на якій не було розміщено маркування виробника.

Крім того постачальники даної рибної продукції не зареєстровані в Державному реєстрі потужностей операторів ринку.

Головним управлінням Держпродспоживслужби в м. Києві здійснюються заходи щодо фактів реалізації харчового продукту "Філе путасу шинковане" в закладах торгівлі міста Києва. Проте на даний момент встановлено, що харчовий продукт "Філе путасу шинковане" в реалізації мережі закладів торгівлі міста Києва відсутній. "Тому попереджаємо суб'єктів господарювання, які є операторами ринку харчових продуктів, про необхідність інформування територіального органу Держпродспоживслужби у випадках наявності в реалізації зазначеної рибної продукції та забезпечення не допуску її до реалізації. Споживачам наполегливо рекомендуємо для запобігання виникненню ризиків захворювання уникати придбання вищезазначеної рибної продукції", - йдеться в повідомленні. 

Інформація щодо випадку захворювання на ботулізм направлена на адресу Головного управління Національної поліції у м. Києві.

Нагадаємо,що в грудні 2018 року в Києві було зареєстровано випадок ботулізму: через в'яленого карася постраждав 6-річна дитина.  У Києві 20 лютого 2019 року двоє осіб були госпіталізовані з симптомами ботулізму.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Київ

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook