Активності не буде: Монстр на Подолі привідкрив фасад

Навколо скандальної висотки на вулиці Нижній Вал, 27-29, частково демонтовано паркан, і тепер можна побачити, яке нове обличчя підготовив Подолу забудовник

Активності не буде: Монстр на Подолі при…
Фото: Олекса Шкатов

Попри відустність дозвільних документів і судові розгляди, скандальний житловий комлекс "Поділ Престиж", можливо, готують до введення в експлуатацію. Принаймні, навколо нього частков зник паркан, який роками "прикрашав" перехрестя Нижнього Валу та Костянтинівської, передає Depo.Київ

Тепер можна роздивтися, що бачитимуть кияни та гості столиці на старовинному Подолі. Перш за все, звертає увагу газорозподільний вузол безпосередньо на тротуарі та жовті газові труби, що прокладені по парадному фасаду будівлі. 

Попри те, що хорошим тоном в сучасній міській архітектурі вважається робити активні фасади, – тобто такі, що на перших поверхах мають великі вітринні вікна і приміщення для об'єктів торгової та соціальної інфраструктури – в "Монстрі" активною, можливо, є лише частина на самому розі Костантинівської та Валів. Втім, і це припущення, адже, по-перше, зараз вона закрита парканом, а по-друге, там має бути вихід з підземного переходу, тож про якусь зручність для кафе чи крамниць не йдеться.

Все інше – неестетична глуха стіна з якимись службовими ходами, або ж вихід з парадних.

Навіть у величезному діагональному проході з Нижнього Валу на Костянтинівську ознак "активноісті" непомічено.

Зазначимо, що дана будівля, що буквально нависає над Подолом, має скандальну славу. Вона зводилася в кількох охоронних зонах, над лінією метро і з численними порушеннями. Попри те, що архітектори рекомендували обмежити висоту будинку чотирма поверхами, а містобудівні умови були видані на 8 поверхів, в реальності ж забудовник звів 12 поверхів, а на даху – ще незрозумілу конструкцію заввишки в пару поверхів. 

Приміщення в будівлі – апартаментного типу, тобто призначені для тимчасового перебування. Проте забудовник активно їх продає як окремі квартири, за низькими цінами, запевняючи, що всі проблеми будуть вирішені. Вочевидь, для вирішення проблем в якості живого щита будуть використовуватися самі "інвестори". Нагадаємо, що в 2015 році Київська міська рада відмовила ТОВ "Пателі Лізінг" у поновленні договору оренди земельної ділянки для будівництва житлово-офісного комплексу на вул. Нижній Вал, 27-29 у Подільському районі м.
Києва.

Останні п'ять років навколо будівлі точаться суди: місто вимагає знести чотири поверхи, залишивши "проєктні" вісім рівнів. Зробити це забудовник має за власний кошт. Останній суд, Касаційний господарський, 25 червня скасував попереднє рішення Апеляційного суду про закриття провадження щодо незаконної надбудови "Монстра", яке, у свою чергу, де-факто скасовувало рішення Господарського суду про задовільнення вимог міста з вимогою демонтажу зайвого. 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"