Знову "покращення": Як Кличко зробить сміття для киян на 40% дорожчим

У столичній мерії вже підготували проект розпорядження щодо підвищення тарифів на вивіз побутових відходів з-під будинків киян

Схоже, мер Кличко вирішив зробити 2018 рік роком підвищення тарифів для киян. Влітку він удвічі підняв вартість проїзду у громадському транспорті, нещодавно стало відомо, що з 1 січня влада Києва планує підвищити тарифи на опалення і гарячу воду більш ніж на 20%. І от днями з'ясувалося, що також Кличко задумав збільшити плату за вивіз сміття з контейнерів, що стоять біля будинків.

У проекті розпорядження щодо встановлення тарифів на "сміттєву послугу" вказується, що за новими тарифами за вивіз 1 куб. метру побутових відходів потрібно буде заплатити 159 гривень 10 копійок. В цю суму входить збирання, перевезення, знешкодження та захоронення відходів.

Варто додати, що на сьогоднішній день діє розпорядження КМДА від 7 червня 2018 року? згідно з яким за вивіз 1 куб. метру сміття кияни сплачують 115,09 грн. Таким чином, команда мера пропонує збільшити тариф на вивіз сміття одразу на 39%. При цьому минуло рівно півроку з моменту попереднього фактичного підвищення тарифів на вивіз сміття. Воно стало наслідком реформи у сміттєвій галузі столиці: у квітні поточного року столична влада вирішила, що кияни мають сплачувати за вивезення сміття за новою схемою, і якщо раніше це входило в тариф за утримання прибудинкової території, то навесні в мерії вирішили, що за вивезення сміття потрібно платити окремо. Більше того, якщо раніше під час розрахунку плати за вивезення сміття бралася до уваги площа квартири, то зараз цей показник розраховують залежно від кількості людей, що прописані у помешканні.

Тоді, під час впровадження "сміттєвого ноу-хау", заступник мера Кличка Петро Пантелеєв божився, що воно не призведе до підвищення тарифів на вивіз непотребу з-під будинків киян. Проте не минуло й двох місяців, як тариф все ж підвищили до 115 гривень за вивіз 1 куб. метру непотребу. До того діяв тариф, який відповідним розпорядженням затвердили влітку 2016 року, і складав він 70 грн. за вивіз 1 "кубу" сміття. Тобто, після того, як заступник мера Пантлеєв пообіцяв, що тариф на вивіз сміття не підвищиться, сміття для киян подорожчало майже на 70%.

Зазначимо, що подібна схема свого часу була реалізована в Харкві, звідки Кличко не так давно "імпортував" собі одного із заступників, Дмитра Давтяна. Кілька років тому в столиці Слобожанщини точно так же спочатку вивели тариф з "квартплати", а потім помітно "задрали" ціну під обіцянки чергових покращень, яких так і не сталося.

Якщо мер Кличко підпише новий проект розпорядження про підвищення тарифів на вивезення сміття, то за півроку з лишком ця послуга фактично подорожчає більш ніж на 120%. При цьому хоч якимсь обгрунтуванням своїх забаганок в мерії вирішили не заморочуватися – жодних розрахунків і пояснень нема. "Молода команда" Кличка просто робить, бо може.

Порахуємо, як ці підвищення відобразяться на кишенях киян. Наприклад, якщо у квартирі прописано три особи, то зараз за вивезення сміття власники житла сплачують близько 70 гривень на місяць.

У середньому на три особи нараховується трохи більше півкуба сміття на місяць. Втім, тариф у платіжках чомусь пишуть на рівні 129 гривень за вивезення 1 куб. метру непотребу, хоча згідно розпорядження мера, зараз діє тариф у 115 гривень.

До "сміттєвої реформи", поки вивіз відходів входив до тарифу за утримання будинків і прибудинкових територій, сплата за утримання прибудинкової території, плата за квартиру на 70 "квадратів" складала майже 430 гривень з тарифом 6,15 грн за 1 кв. метр.

А далі були суцільні перерахунки за дану послугу, що призводило до плутанини під час сплати. Наприклад, у серпні кияни мали сплачувати за повний місяць надання комунальних послуг попереднього місяця. У порівнянні з початком червня, коли вивіз сміття ще входив у загальну платіжку, послуга з утримання прибудинкової території зменшилася на 49 гривень.

У свою чергу, плата за вивезення сміття склала 62 гривні. Тобто сплата за ліквідацію непотребу в окремій платіжці все ж більша аніж вона була у послузі за утримання прибудинкової території.

А в листопаді плата за утримання прибудинкової території вже склала 378 гривень. У свою чергу за вивіз сміття доводиться вже сплачувати 70 гривень.

Тобто платіжка за утримання прибудинкової території, коли з неї прибрали послугу з вивезення сміття,"худішає" набагато повільніше, ніж підвищується "сміттєвий тариф".

Таким чином, можна зробити висновок, що після того, як послугу з вивезення сміття зробили в окремій платіжці, її вартість значно зросла, хоча команда мера Кличка запевняла, що цього не відбудеться. При цьому до покращення послуги це не призвело: в столиці не лише не впровадили сортувальний вивіз і роздільний вивіз відходів, не облаштували контейнерні майданчики, не оновили самі контейнери, але й з банальним вивозом непотрібу. І воно гниє під вікнами багатоповерхівок під чергові солодкі обіцянки чергових покращень у виконанні Кличка і його команди.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Київ

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

Мітки: #сміття