Нова пожежа біля Чорнобиля: Чого варто боятися мешканцям столиці

Вже третій день горить комплекс лісового господарства "Чорнобильська пуща" і ясна річ, що кияни почали переживати за своє здоров`я, адже вітер може принести у Київ усе що завгодно

Нова пожежа біля Чорнобиля: Чого варто б…

Київ. depo.ua проаналізував ситуацію, поспілкувавшись з експертами.

Незважаючи на масштабну пожежу, яка пожирає траву і очерет під Чорнобилем, у столичній Держсанепідслужбі заспокоюють, що усе в Києві гаразд.

Зокрема, посилений моніторинг атмосферного повітря з визначенням концентрацій основних шкідливих речовин, які утворюються при горінні, а саме - азоту діоксид, вуглецю оксид, ангідрид сірчистий.

Повітря досліджують в 10-ти мобільних точках у Подільському, Оболонському, Святошинському та Деснянському районах.

"На сьогодні максимальні приземні концентрації шкідливих речовин в точках дослідження не перевищують граничнодопустимі. Радіаційний фон в межах норми - 12-14 мікрорентген на годину", - запевняють у прес-службі Держсанепідслужби у Києві.

Таку ж саму позицію зайняли у Гідрометцентрі. Його начальник Микола Кульбіда запевнив Київ. depo.ua, що вітер зараз дуже слабкий, втім на висоті півкілометра він є північним, тобто дме у бік Києва.

"Але неважливо який це вітер і куди він дує, адже нічого він із собою у Київ не принесе. Концентрація забруднюючих речовин, які разом із продуктами згоряння піднімаються вгору, вони майже одразу опадають на землю або розчиняються настільки, що їх тяжко помітити", - каже Кульбіда.

Він навіть запевнив, що у столиці України зараз найчистіше повітря з часів техногенної катастрофи на нафтобазі під Києвом.

"У нас 16 пунктів спостереження по місту в яких кожні шість годин відбираються проби повітря на його забруднення", - запевнив Кульбіда.

Більш насторожено налаштований еколог Володимир Борейко, який запевнив, що пожежа у "Чорнобильській пущі" несе за собою викиди радіоактивних речовин в атмосферу.

"Усе це з дощем і пилюкою буде повертатися на землю і в Київ. Мешканці столиці від такого радіоактивного бруду можуть хворіти. Це все відкладається в організмі, що призводить навіть до ракових захворювань. Що порадити киянам? А нічого. Навіть марлеві маски не допоможуть - це все маячня. У будь-якому випадку повітря забруднюється радіоактивними викидами", - запевнив Борейко.

За словами Борейка, у постійних пожежах навколо столиці винен Кабмін, який на рік заборонив перевірки суб'єктів господарювання, тому контролюючі органи не можуть перевірити в якому стані пожежна безпека на більшості підприємств, яким є і "Чорнобильська пуща".

"Усе буде горіти й надалі, адже цей бардак ніхто не перевіряє. На свята люди знову їздили у ліси пити-гуляти і розпалювати вогнища. На річницю аварії у Чорнобилі також ліс загорівся майже на свята, коли народ палив ці вогнища. Зараз ситуація ідентична", - зауважив Борейко.

Дивно, але чомусь не піднімає паніку стосовно пожежі у "Чорнобильській пущі" столична влада на чолі із мером Кличком. Пам`ятається, під час пожежі на нафтобазі під Васильковом Кличко і його команда лякали киян страшною назвою ангідридом сірчистим, який, на думку мера, перевищував усі можливі норми у повітрі Києва.

Хоча експерти заявляли, що цей компонент є у повітрі столиці постійно і не залежав від пожежі на нафтобазі, а просто виділяється у повітря за рахунок великої кількості автівок у Києві.

Втім, тоді мер Кличко вирішив заробити собі передвиборчих балів, спекулюючи на техногенній катастрофі під Васильковом. Стосовно пожежі у "Чорнобильській пущі" на сайті мерії з`явилося лише маленьке повідомляв, мовляв, усе гаразд і усе під контролем.

Більше новин про життя Києва читайте на Київ. depo.ua.

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme