Чому Кличку не варто пишатися мільярдними інвестиціями у Київ. Друга частина

Серед інвесторів, яких залучає столична влада, є досить сумнівні особи. Крім цього, Кличко приписує собі заслуги своїх попередників у інвестиційній діяльності

Чому Кличку не варто пишатися мільярдним…

Нещодавно очільник столиці похизувався журналістам, що за його керівництва столиця стала дуже привабливою для інвесторів. Мовляв, за півтора роки столичній владі вдалося залучити у місто 1,7 млрд. гривень інвестицій.

Depo.Київ провів розслідування того, що ж це за інвестори і у що вони вкладали свої гроші.

У Департаменті економіки та інвестицій столичної мерії нам заявили, що в період з 1 червня 2014 року по 31 грудня 2015 року ця структура провела 24 інвестиційні конкурси.

За результатами цих заходів укладено інвестиційні договори на понад 1,6 млрд. гривень - хоча мер Кличко розповідав про "тверді" 1,7 млрд. гривень. Наразі ці інвестиційні договори знаходяться в стані реалізації.

У Першій частині нашого розслідування ми розповідали про інвестора екс-регіонала Герегу та депутата Київради з промерської фракції Непопа.

Йдемо далі. Ще одна приватна фірма "Контент делівері нетворк" має вкласти 35 млн. гривень на облаштування Wi-Fi-мережі у столичних лікарнях та поліклініках. Ця компанія надає послуги з технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж, послуги з технічного обслуговування та експлуатації мереж ефірного телемовлення на території майже усіх великих міст України. 

Інвестиційний договір на 34 млн. гривень укладено з фірмою "Гарант Проф Інвест", яка має збудувати паркінг та торговельно-офісний центр на перетині вулиць Бальзака і Данькевича на Троєщині. Ця компанія має кіпрське "коріння" та статутний капітал аж в 1 тис. гривень.

Ще один інвестор – "СВП-Груп". З ним КМДА уклала угод на 33 млн. Зокрема, згідно цих договорів, компанія має звести багаторівневий паркінг на Оболонському проспекті. Втім, у жовтні минулого року з цим об'єктом стався скандал. За даними видання "Наші гроші", прокуратура звернулася до суду щодо розірвання угоди, оскільки, на її думку, "СВП-Груп" отримало можливість використання і забудови земельної ділянки 0,36 га, не набувши в порядку законодавства статусу землекористувача. Отримавши землю, фірма начебто нічого не заплатила до місцевого бюджету, крім 650 тис грн. плати на створення соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури м. Києва. Цікаво, що власницею ТОВ "СВП-Груп" є Валентина Свиридова – перша дружина екс-очільника ДУСі Андрія Кравця, який обіймав цю посаду за часів Януковича. 

ТОВ "Гамаінвест" має звести дитячий дошкільний заклад по вулиці Старонаводницькій, 20, за 28 млн. гривень. Засновником цієї фірми є Віктор Кириллов, народний депутат з 2002 по 2006 роки. Десять років тому "Ділова столиця" писала, що Киррилов мав повністю встановити контроль над Луганським заводом гірничо-рятувальної техніки "Горизонт" - тоді це було єдине підприємство, що виробляло подібну апаратуру.

Крім того, мерія уклала договір з такою собі з ТОВ "Укрекотех" на реконструкцію Київського міського пологового будинку № 5. Інвестор має вкласти у це майже 25 млн. гривень. Наче і блага справа, але в інвестугоді вказано, що реконструкція КМПБ № 5 під перинатальний центр має на меті ще й будівництво приватного медичного закладу по проспекту Червонозоряному, 2, де і знаходиться пологовий будинок. Кінцевим власником фірми є громадянин Кіпру. А серед засновників – такий собі Максим Валерійович Гаєвий. Людина з таким самим прізвищем, згідно сайту "Посіпаки", була помічником народного депутата IV скликання від СДПУ (о) Єфима Фікса. Крім того, Максим Гаєвий є засновником ТОВ "Компанія столиця-інвест", яка заробляє організацією будівництва об'єктів нерухомості.

На території парку "Дружби народів" компанія "Інноваційний спортивний парк" має за 23 млн. гривень облаштувати спортивний парк. Цікаво, що одним з власників цієї компанії є Юрій Андрійович Зозуля, який очолює Українську федерацію вейкбордингу. Саме вейкбординг дуже полюбляє мер Кличко, який регулярно катається на дошці по воді... у парку "Дружби народів".

Інший співвласник компанії "Інноваційний спортивний парк" - донеччанин Олег Володимирович Лисюк. У 2010 році цей пан став депутатом Донецької міської ради від Партії регіонів. Більше того, за даними ЗМІ, свого часу депутат Лисюк був представником компанії "Амадеус Ко", яка виступала інвестором будівництва скандального вертолітного майданчику Януковича на Парковій дорозі у Києві.

Між столичною владою і ТОВ "Київ-Арт" укладено також інвестугоду на 15 млн. гривень на зведення багаторівневого паркінгу на Оболонському проспекті, 6. Згідно Реєстру юридичних осіб, одним з керівників цієї компанії є Дмитро Ярич. Свого часу він був директором ПАТ "Укрреставрація", яка мала зробити з Гостинного двору торговельно-розважальний центр, що викликало протест у киян і вилилося в запекле протистояння з активістами з залучанням титушок і "Беркуту". 

Інвестиційний договір на 14 млн. гривень укладено з ТОВ "Місто спорту", яке має на території пляжу "Венеція" у Гідропарку облаштувати спортивну базу для пляжного футболу. Термін дії договору – 15 років. Керівником цієї приватної структури є Сергій Володимирович Харченко - президент Асоціації пляжного футболу України. Цікаво, чи будуть усі ці бази, збудовані інвестором, відкриті для звичайних киян…

Близько 14 млн. гривень інвестицій зробить також ТОВ "Столичний ЦУМ", який має реконструювати підземний пішохідний перехід на перетині вул. Б. Хмельницького та Хрещатика з облаштуванням додаткового входу до Центрального універмагу. Нагадаємо, кілька років тому власником ЦУМу стали структури олігарха Ріната Ахметова.

А от ТОВ "Фірма АРТ" буде за 13 млн. гривень облаштовувати місця для розміщення реклами на території "Київського метрополітену", а також на вагонах метро. Термін дії договору – 5 років. Тобто керівництво міста навіть не думає брати під власний контроль рекламний бізнес у метро, хоча і втрачає на цьому мільйони гривень. 

За даними видання "Наші гроші", власниками "Фірми АРТ" є Марина Габович та Наталя Мироненко. В минулому вони були співвласницями ТОВ "Лаки нет", яке у 1998 році разом з партнерами заснував батько Марини Габович Григорій. Раніше ЗМІ називали Габовича партнером екс-прокурора Київщини Юрія Гайсинського та авторитетного бізнесмена з Партії регіонів Олександра Пресмана.

Ще один інвестор – "Гуель Парк", який вкладе трохи менше 5 млн. гривень у облаштування відкритої автостоянки на перетині вулиць Ревуцького та Анни Ахматової. Цікаво, що лише у поточному році на сайті КМДА з'явилося повідомлення про передачу земельної ділянки цій фірмі. Але і цю інвестицію навряд чи можна назвати заслугою мера Кличка, адже розпорядження про затвердження "Гуель парку" переможцем інвестиційного конкурсу на облаштування автостоянки на перетині Ревуцького і Ахматової підписував ще попередник Кличка Володимир Бондаренко.

Найскромніший інвестор – ТОВ "Федерація баскетболу міста Києва", яке має створити сучасну зону відпочинку з пляжного баскетболу на об'єкті "Венеція", що на острові Долобецький. Сума інвестиції – 920 тис. гривень. Цікаво, що ще влітку 2013 року попередня влада в особі тодішнього голови КМДА Олександра Попова заявляла про визначення інвестора на облаштування зони відпочинку для пляжного баскетболу. Цим інвестором мало стати саме ТОВ "Федерація баскетболу міста Києва", а розмір її інвестиції – 917 тис. гривень, що в 2013 році було зовсім іншими грошима...

ФОТО: kievcity.gov.ua

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme