Кінотеатр "Київ", який має нового орендаря, перейшов на баланс міста

Кінотеатр "Київ", який у результаті відкритого конкурсу нещодавно отримав нового орендаря, нині перейшов на баланс міста

Попередній орендар після проведення конкурсу втратив право розпоряджатися майном кінотеатру, а новий — ще не підписав із містом відповідні договори, повідомляє Depo.Київ з посиланням на Вечірній Київ. 

Тож "Київ" наразі передано на баланс комунального підприємства «Київкінофільм», яке опікується міськими кінотеатрами. 

"Наказ про передачу кінотеатру на баланс міста був виданий на минулому тижні. Тоді ж рекомендованою поштою орендарю направили акти приймання-передачі майна", — розповів перший заступник директора Департаменту Олег Шмуляр.

За його словами, аби максимально спокійно забезпечити перехід приміщення до нового орендаря, Департамент буде направляти старому відповідні пропозиції. Також вони готові проводити зустрічі комунального підприємства з трудовим колективом. "Хочемо максимально мирно забезпечити перехід користування цим приміщенням, для того, щоб зберегти кінопокази та не порушити існуючі плани на проведення фестивальних чи якихось інших заходів, які заплановані у культурного центру "Київ"", — наголосив Шмуляр.

Він упевнений, що нині головне завдання Департаменту — не допустити ніяких негараздів у роботі кінотеатру.

Додамо, що кінотеатр здали в оренду за 2 млн грн. У відкритому аукціоні взяли участь чотири комерційні компанії та одна громадська організація. Новий орендар кінотеатру "Київ" має здійснювати прем’єрні покази фільмів українського виробництва та надавати значну увагу популяризації українського національного кінематографу, який має складати не менше 30% від загального репертуару.

Нагадаємо, що КМДА мала намір передати будівлю кінотеатру "Київ" в оренду на 10 років, звернення щодо наміру орендувати приміщення вже надійшли від 5 юридичних осіб. Переможцем конкурсу мав бути той, хто запропонує найбільшу суму орендної плати.

Пізніше стало відомо, що товариству з обмеженою відповідальністю "Культурному центру "Кінотеатр "Київ" не будуть продовжувати договір оренди приміщення.

Наприкінці грудня 2018 року стало відомо, що у кінотеатру "Київ" виникли проблеми з орендою приміщення. Це може стати причиною закриття закладу. Але у КМДА заявили, що кінотеатр "Київ" продовжить свою роботу в нинішньому форматі.

25 січня стало відомо, що ТОВ "Культурний центр "Кінотеатр Київ" може працювати в будівлі кінотеатру, доки не знайдуть нових орендарів.

27 лютого стало відомо, що ТОВ “Культурний центр Кінотеатр “Київ”, що нині винаймає приміщення кінотеатру за адресою вул. В.Васильківська, 19, не отримає преференцій для подовження договору оренди, а також переваг над іншими учасниками під час проведення відкритого конкурсу на право оренди будівлі.

Будівля кінотеатру "Київ" знаходилася у комунальній власності міста, а з 1999 року перебувала в користуванні товариства з обмеженою відповідальністю "Культурний центр "Кінотеатр "Київ".

Довідка. Кінотеатр "Київ" відкрили у 1952 році — йому 66 років. З 2000 до 2002 кінотеатр реставрували. Нині він має три зали: "Червоний", "Синій" та "Сінематека".

Читайте також: Чи бути Києву без "Києва": Як із "серця" столиці зникають кінотеатри

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Київ

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook