На столичному Подолі пам'ятка архітектури виросте в півтора раза після "реставрації"

ДАБІ дозволила почати роботи на історичному будинку за адресою вул. Сагайдачного, 19, що біля Поштової площі

Сергій Фоменко
Шеф-редактор регіональної редакції Depo.Київ
На столичному Подолі пам'ятка архітектур…
Будинок на Сагайдачного, 19. Фото: БЖ

Державна архітектурно-будівельна інспекція вирішила долю історичної споруди на Подолі, а саме – будинку на вулиці Петра Сагайдачного, 19, який розташований біля Поштової площі, передає Depo.Київ.

Згідно з даними Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва, ДАБІ дозволила виконання будівельних робіт з реставрації цього будинку. При цьому технічні показники об'єкту після реставрації свідчать про те, що загальна площа будівлі становитиме 2144,19 кв. м, тож фактично йдеться про чергове "розширення" будівлі, ймовірно – за рахунок надбудови мансардного поверху, адже за даними Держреєстру, будинок на Сагайдачного, 19, на сьогодні має площу 1561,3 кв. м.

Роботи буде проводити ТОВ "Алекс-Буд" за замовленням ТОВ "Інвестсервіс", яке орендує земельну ділянку під будівлею. Цільове призначення ділянки було змінено з "будівництва та обслуговування інших будівель громадської забудови" на "іншу комерційну діяльність", що фактично знімає обмеження щодо тематики будівництва, тобто на Сагайдачного, 19, цілком може "вирости" черговий торговельний центр.

Сагайдачного, 19, на кадастровій карті

Будівля на Сагайдачного, 19 (в містобудівному кадастрі Києва – 19-а) уже понад 10 років будівля перебуває в занедбаному стані, і нині закрита полотном, тож небагато хто згадає вигляд її фасаду. Умови на "Реставрацію та реабілітацію нежитлового будинку з пристосуванням під адміністративний будинок" були видані "Інвестсервісу" ще 29 листопада 2013 року. У лютому 2020 року в мережі вже з'являлись оголошення про продаж споруди, вартість якої оцінювали в $3 мільйони. Тоді ймовірний продавець навіть публікував такий собі бізнес-план, який свідчив про те, що потенційні покупці зможуть "відбити" вартість будівлі протягом восьми років. 

Будинок на Сагайдачного, 19

Будинок на Сагайдачного, 19. Фото: kiev-foto.info

Будинок з 2009 року внесений до реєстру пам'яток місцевого значення. Споруду було зведено ще 1891 року за проєктом тодішнього головного архітектора Києва Адольфа-Фрідріха Геккера на замовлення київського купця другої гільдії Олександра Сироткіна. 

Згідно з вимогами чинного законодавства, на об'єктах, що мають статус культурної спадщини, забороняється проведення будь-яких робіт, окрім реставрації, тобто будівля в будь-якому випадку повинна зберегти свою автентичність та історичний вигляд. Чи відповідає цьому нарощування площ – питання риторичне.

На початку лютого 2021 року ДАБІ забороняла "Інвестсервісу" проведення робіт будинку на Сагайдачного, 19, зокрема через те, що забудовник планував робити надбудову всупереч нормам Закону "Про охорону культурної спадщини", який забороняє змінювати пам'ятки.

Але після видачі останнього дозволу з боку ДАБІ на "реставрацію", яка передбачає збільшення площі будинку майже на 600 кв.м, виникають питання про те, чи буде збережена історична автентичність будівлі. 

Забудовник з орбіти Алієва

Власником замовника реконструкції ТОВ "Інвестсервіс" є ПАТ "Закритий недиверерсифікований венчурний корпоративний інвестиційний фонд "Фінансист", кінцевим власником якого значиться Дмитро Ароцкер. Ківником "Інвестсервісу" є Дар’я Корчагіна.

Корчагіна також керує ТОВ "Енергопласт" і ТОВ "Трансшлях Сервіс", якими володіє шведська компанія "Стадсіс АБ", кінцевми бенефіціаром якої значиться швед Томс Пер Андерс. У 2017 році власником цієї компанії був столичний забудовник Вагіф Алієв. 

Компанія "Стадіс АБ" також володіє ПАТ "Мандарин плаза", а Вагіф Алієв є засновником девелоперської компанії Mandarin Plaza Group, яка будує мережу мегамоллів у столиці.

Томс Пер Андрерс є також кінцевим бенефіціаром компаній, які володіють ТРЦ "Лавина" та БЦ "Парус", якими свого часу володів Алієв.

Читайте також: Пам'ятка футуризму, яка так і не стала торговим центром: Чим унікальна "тарілка" на Либідській та як її планують рятувати

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme