Люди без масок, дезінфекція і "правило десяти": Як кияни вчаться жити в транспорті без метро
Оскільки метрополітен не працює через пандемію коронавірусу, усе навантаження пасажиропотоку лягло на наземний громадський транспорт
- Київ
-
18 березня 2020 15:30

Зранку, 18 березня, на тих киян, кому таки треба було їхати на роботу чи у справах, чекав справжній транспортний колапс. Напередодні пізно ввечері "підземка" перевезла останніх пасажирів і зачинилася аж до 3 квітня. Чиновники запевнили, що з 18 березня у автобусах, тролейбусах та трамваях зможуть одночасно їхати не більше десяти людей. І вони усі мають бути в масках на обличчі. Це саме стосується також маршруток. Проте, ранок 18 березня показав, що усі ці норми хвилюють лише самих чиновників, а не водіїв, кондукторів та пасажирів громадського транспорту.
Зранку виходимо на кінцеву зупинку тролейбусів №30, 47, 50, що на початку проспекту Маяковського. Тут також зупиняються автобуси маршруту №114, що курсують з Троєщини до Залізничного вокзалу. На самій зупинці стоїть близько 20 пасажирів. За нашими спостереженнями, половина – у масках, інша нехтує цим правилом.
До зупинки під’їжджає автобус №114. Як тільки відкриваються двері, до нього одразу заходить з десяток пасажирів. І це при тому, що у салоні автобусу вже є люди. Знову ж таки, хтось – у масках, а хтось – ні. Двері зачиняються і автобус без усіляких проблем їде в бік вокзалу, а в його салоні перебуває близько 20 пасажирів.
Одразу за ним під’їжджає тролейбус №30, що курсує в бік Повітрофлотського проспекту. Ситуація та сама: до салону заходять люди, яких значно більше десяти. І це тільки на кінцевій зупинці. Не усі вони в масках.
Ми ж йдемо до місця, де тролейбуси очікують виїзду на маршрут. Одразу помічаємо, що в одному з тролейбусів ходить чоловік у спеціальному костюмі, "окроплюючи" усе від коронавірусу.
Біля іншого тролейбусу помічаємо кондуктора. Жінка зауважує, що в її компетенцію не входить контролювати, скільки пасажирів повинно зайти до салону і чи мають вони бути в масках на обличчі. Проте кондуктор визнає, що сьогодні зранку в "її" тролейбусі їздило набагато більше, ніж навіть 20-30 пасажирів. В той же час, вона каже, що не бачила поліцейських, як за словами чиновників мерії, мають контролювати, скільки людей заходить до салону тролейбусу чи автобусу.
З іншого боку, салон автобусу інколи обробляють самі водії. За їхніми словами, в автобусному парку їм видають якусь рідину, і вже за допомогою неї протирають поручні в автобусах.
Ситуація з маршрутками така сама, як і з автобусами та тролейбусами. Містом вони їздять переповнені, як завжди, і ніяке "правило десяти" в них не діє.
Пасажири штурмуть маршрутки і в масках, і без них.
Поки ж кияни вже розпочали у соціальних мережах флешмоб під назвою "Візьми потпутника". Люди шукають можливості доїхати з роботи і на роботу разом з власниками приватних автівок.
А от мешканці міст-супутників Києва взагалі в повній "блокаді". Приватні перевізники ще напередодні заявили, що припиняють роботу, а тому маршрутки до Києва з того ж Ірпеня і Бучі їздити не будуть. Тому мешканці цих містечок не розуміють, як дістатися з Києва на роботу. Діставатися столиці попутками – єдиний шлях. Можна також взяти таксі, але тоді усе, що заробиш віддаш для проїзду.
Всі новини Києва читайте на Depo.Київ
Всі новини на одному каналі в Google News
- 09:40Під час повітряної атаки на Київщині ефективно працювали перехоплювачі дронів з "Чистого неба"
- 22:05В Києві тимчасово зупинять фунікулер
- 18:48Під Бучею копи застрелили чоловіка, який кинув в них гранату (ФОТО) ФОТО
- 15:50За пів року у 22 медзакладах країни проведено 304 пересадки органів
- 22:17"Тоталітаризмом тхне все сильніше", – Кличко про дії влади
- 20:36Іспити у розпалі: Як українські ветерани вступають до Київського національного університеті будівництва та архітектури ФОТО
- 19:45 В Одесі затримали іноземця, який застрелив у Києві власника СТО ФОТО Відео
- 19:20 ДБР оголосила підозру голові "Центру протидії корупції" Шабуніну
- 21:33Працюють верхолази, слідчі та кінологи: У столиці продовжують ліквідовувати наслідки нічного ворожого удару (ВІДЕО) Відео
- 21:1111 посадовців КМДА отримали підозру за збитки завдані міському бюджету, що сягнули майже 200 млн грн
- 19:23ЗМІ: Київська прокурорка обслуговує активи, підконтрольні родинам експрокурора Пшонки та загиблого Портнова
- 11:11Під час нічної атаки на Київ пошкоджено офіс "5 каналу": Мовлення тимчасово припинено Відео
- 08:44 Внаслідок масованого удару по Києву загинуло двоє людей, ще 16 - постраждали ФОТО
- 08:01Київ вночі атакували дронами та ракетами, постраждали понад 10 людей
- 22:45У парках, скверах і в центрі Києва встановлюють рамки-розпилювачі води
- 21:10Це плювок під патріотичним соусом в обличчя тих, хто працює, - екснардеп про звинувачення Безуглої на адресу ППО
- 19:05Провідні ІТ-компанії об’єдналися для створення AI-екосистеми в Україні: Що вирішили на першій стратегічній сесії ФОТО
- 18:20Палатний: Україні потрібний уряд національної згуртованості, який працюватиме на результат
- 13:51 СБУ затримала у Києві китайських шпигунів: Розвідували секретні дані про розробку "Нептунів" ФОТО