У Києві було зареєстровано спалахи сальмонельозу, понад 60 хворих

У 2019 році у Києві було зареєстровано три спалахи сальмонельозу у закладах громадського харчування, під час яких захворіло 62 людини

У Києві було зареєстровано спалахи сальм…

Фахівці Головного управляння Держпродспоживслужби в м. Києві зафіксували, що 69% випадків сальмонельозу у столиці було пов'язано із вживанням харчових продуктів, які придбали в малих архітектурних формах з виготовлення та реалізації шаурми, повідомляє Depo.Київ.

 "І це не поодинокі випадки, за 2018 рік також було зареєстровано 5 спалахів сальмонельозу у закладах громадського харчування. Тоді на сальмонельоз захворіло 78% із загальної кількості постраждалих, переважна більшість випадків сальмонельозу (80%) також була пов'язана із вживанням шаурми, придбаної в МАФах столиці", - нагадує начальник відділу санітарно-епідеміологічного нагляду та організації розслідування спалахів Головного управляння Держпродспоживслужби в м. Києві Тетяна Сінайко.

 
Додамо,що інкубаційний період при сальмонельозі складає 12-24 години, може затягуватись до 2-3 днів, а може й скорочуватись до декількох годин.
 
"Захворювання зазвичай починається раптово з почуття слабкості, загального нездужання, головного болю, підвищення температури тіла до 39℃ і вище, нудоти, блювоти, болю в животі, частих рясних випорожнень. Швидко розвивається зневоднення. Без вчасного лікування сальмонельоз може привести до шоку і загибелі хворого. Після перенесеного захворювання людина може продовжувати виділяти сальмонели", - йдеться в повідомленні.
 
Особливо небезпечний сальмонельоз для дітей, осіб похилого віку, осіб з хронічними захворюваннями шлунково-кишкового тракту, серцево-судинної системи, пригніченням імунітету.

Довідка. Сальмонельоз – це гостре кишкове інфекційне захворювання, що спричинюють бактерії роду сальмонел при потраплянні до організму людини через шлунково-кишковий тракт з їжею, рідше – з водою та через брудні руки та предмети.

Читайте також: Шаурма з невідомими складовими: Чому продавців пекельних смаколиків не злякають ніякі перевірки

Нагадаємо, 2 вересня 2019 року близько 22:00 до столичної поліції від лікарів надійшла інформація про госпіталізацію із гострою кишковою інфекцією семи осіб. Молоді люди пояснили лікарям, що купували шаурму у кіоску на вулиці Борщагівській.  Пізніше правоохоронці розпочали кримінальне провадження за фактом отруєння студентів шаурмою.

 

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme