Ткаченко розповів, скільки часу потрібно для реконструкції Гостиного двору у Києві

Протиаварійні роботи у столичному Гостиному дворі планують розпочати вже у грудні цього року

Надія Собенко

На реконструкцію Гостиного двору у Києві може знадобитися до двох років. Реставраційні роботи почнуться наступного року.

Про це міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко розповів в етері "Сніданку з 1+1", повідомляє Depo.Київ.

Водночас він повідомив, що протиаварійні роботи на об'єкті планують розпочати вже у грудні цього року. Зараз завершується робота над проєктно-кошторисною документацією.

"Вони (протиаварійні роботи, – ред.) будуть включатимуть: прибирання території, яка тут впродовж багатьох років засмічена, ін’єкції спеціальні для збереження стін, тимчасовий дах для того, щоб можна було зберегти будівлю, паркан новий. І водночас буде тривати робота над концептом того, що має бути під час реставрації у Гостиному дворі. Вже почалася робота з фахівцями – архітекторами, істориками", – розповів Ткаченко.

За словами міністра, концепцію реставрації у Гостиного двору планують обговорити з громадськістю.

Ткаченко наголосив, що реставрація будівлі почнеться наступного року.

В оновленому Гостиному дворі планують створити сучасний мистецький простір.

Нагадаємо, 29 червня Фонд державного майна України передав Гостиний двір у Києві до сфери управління Міністерства культури та інформаційної політики.

Як відомо, будівлю Гостиного двору отримала статус пам'ятки національного значення.

У червні на паркан, яким оточений Гостиний Двір на столичній Контрактовій полощі повісили плакат "Велике будівництво".

Довідка: Гостиний двір – будівля, зведена на початку у 1809 році на Подолі у Києві. У серпні 2011 року Гостиний двір виключили з переліку памʼятників архітектури, у квітні 2012 року Київрада дала дозвіл на реконструкцію будівлі під торгівельно-офісний центр.

У наступні роки відбувалася боротьба за Гостиний двір у судах.

Гостиний двір стоїть без даху, вікон і штукатурки ще з зими 2013 року. У 2014-2016 суди скасували дозвіл на виконання будівельних робіт, після чого роботи припинилися. У 2018 році суд розірвав договір оренди і зобов’язав "Укрреставрацію" повернути будівлю – пам’ятку архітектури "Гостинний двір" Регіональному відділенню ФДМУ по місту Києву.

Передбачалося, що для початку консерваційних робіт та подальшої реставрації Фонд держмайна має передати Гостиний двір на баланс міста.

Київська міська рада кілька разів звернулася до Кабінету Міністрів із проханням передати на баланс столичної громади цю будівлю із зобов’язанням зберегти за нею функцію культурного закладу і не приватизовувати.

Наприкінці 2019 року Мінкульт – тоді ще очолюваний Володимиром Бородянським – заявляв, що не зацікавлений у тому, щоби брати в державне управління Гостиний двір, мовляв, вирішувати долю будівлі має у першу чергу громада Києва.

Восени 2020 року та сама "Укрреставрація" у зверненні до прем’єр-міністра Шмигаля запропонувала приватизувати Гостиний двір і розмістити там "громадські та культурно-мистецькі об’єкти".

Київрада 11 лютого ухвалила звернення до Кабміну щодо невідкладної та безоплатної передачі Гостиного двору у комунальну власність територіальної громади міста Києва.

За словами міністра культури Олександра Ткаченка, МКІП не хоче віддавати Гостиний двір Києву, бо побоюється, що його на місці з’явиться черговий ТРЦ.

Ткаченко хоче створити у Гостиному дворі у Києві Музей сучасного мистецтва та культурний хаб.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Київ