Тривожна валіза, захист дітей та евакуація: Що робити киянам в разі надзвичайної ситуації
Столична влада створила пам'ятку з інструкціями на випадок надзвичайної ситуації
На тлі визнання Володимиром Путіним "незалежності" окупованих територій Донбасу зберігається ймовірність масштабного нападу Росії на Україну. Через це столична влада розробила спеціальну пам'ятку з інструкціями для киян, як діяти у випадку надзвичайної ситуації.
Журналісти Depo.Київ детально публікують інструкцію з чіткою рекомендацією щодо дій в разі війни.
Захист дітей — як діяти в закладах освіти
В разі виникнення надзвичайної ситуації заклад освіти звертається до відповідального чергового по району. Евакуацію закладу проводить лише відповідальна особа за звуковим сигналом, який активує адміністрація або особа, яка виявила надзвичайну ситуацію.
За наявності необхідно відрити всі евакуаційні виходи з будівлі та впевнетись в тому, що відвідувачі та працівники розпочали евакуацію. Дітям потрібно сказати, що головною метою їхньої евакуації є безпека та нагадати правила — не бігти, не штовхатись та не повертатись.
Необхідно перевірити вимкнення та знеструмлення всіх технічних приладів, закрити двері та вікна, а також перевірити безпечність маршруту для евакуації. Під час евакуації можна об'єднувати два класи, під час переміщення один вчитель очолює колону учнів, а інший – її замикає. Обов'язково потрібно допомогти дітям з інвалідністю та маленьким дітям, після прибуття на місце евакуації перевіряється наявність всіх дітей за списком. Всі мають залишатись зі своїм класом та нікуди не розходитись.
В разі пострілів на вулиці потрібно відразу лягти та озирнутись, обрати найкраще укриття та пробратись до нього, не піднімаючись у повний зріст. Укриттями можуть служити виступи будинків, пам'ятники, бетонні стовпи або бордюри.
Читайте також: Бомбосховище в метро, сирени та відключення світла: Чого очікувати киянам в разі масштабного вторгнення Росії
Дії в разі загрози та надзвичайної ситуації
Потрібно увімкнути центральні теле- та радіоканали, слухати звуки сирен та гучномовців, уважно прослухавши повідмолення про надзвичайну ситуацію та порядок дій. Киянам рекомендують чітко виконувати розпорядження рятвальних та спеціальних служб.
Під час можливої евакуації потрібно виключити електрику в оселі, перекрити газ та воду. Залишаючи оселю, потрібно взяти з собою так звану тривожну валізу, попрямувавши до сховища або збірного пункту евакуації. Також необхідно заздалегідь з'ясувати розташування найближчого укриття. Місто розробило карту об’єктів укриття населення у разі виникнення надзвичайних ситуацій техногенного, природного та воєнного характеру. На мапі можна перевірити найближчі споруди до вашого дому чи роботи.
Як відомо, у столиці налічується:
- 514 бомбосховищ;
- 3687 цокольних та підвальних приміщень;
- 409 підземних паркінгів;
- 272 підземні переходи;
- 47 підземних приміщень метрополітену.
Читайте також: Укриття, тероборона та тривожна валіза: Як Київ готується до можливого нападу Росії
Що покласти в тривожну валізу
В тривожній валізі мають бути паспорт, військовий квиток, документ про освіту, трудове або пенсіоне посвідчення, свідоцтво про народження, документи на власність та гроші. Також варто покласти радіоприймач, портативне зарядне (павербенк), ліхтарик, компас, годинник ніж, свисток, пакети для сміття, блокнот, олівець, нитки, голки, сірники та запальнички.
З одягу потрібно взяти нижню білизну, теплі шкарпетки, штани, кофту, плащ, шапку, рукавиці та надійне взуття. Окрім цього у валізу необхідно покласти гігієнічні засоби, аптечку, медичний спирт, сухий спирт та медичні препарати, які вживаються щодня. Аптечка повинна містити знеболювальне, протизастудне, жарознижуюче, антибіотики, спирт, ножиці, ліки від отруєння, перев'язувальні засоби, засоби для зупинки кровотечі, антисептики та гумові рукавички.
Варто подбати про посуд, поклавши із собою казанок, флягу та металеву кружку. Щодо харчування, то треба взяти запас на три доби з продуктів які довго зберігаються, а також воду.
Загальна вага однієї тривожної валізи не повинна перевищувати 50 кг на одного дорослого члена родини. Дітям дошкільного віку кладається в кишеню або пришивається до одягу записка, де ваказано прізвище, ім'я та по-батькові, вік, домашня адреса та телефони батьків.
Короткий список дій на випадок війни
Відомий український громадський діяч та підприємець Валерій Пекар опублікував пам'ятку для сім'ї з алгоритмом дій на випадок кризових ситуацій, в якій розписані 13 конкретних кроків для кожної родини в разі виникнення військової загрози:
- Визначити стратегію своїх дій в разі виникнення надзвичайної ситуації, можливі стратегії включають: перебування в місті, виїзд до села або на дачу, виїзд до родичів чи друзів або виїзд в інший регіон, не маючи там близьких;
- Підготувати запас поживних продуктів, які довго зберігаються, питної води, аптечку, ковдри, засоби гасіння пожежі тощо;
- Підготувати автомобіль в разі його наявності, а на випадок відсутності машини — велосипед, возик, санчата та інші засоби пересування;
- Підготувати аптечку з необхідним запасом медикаментів;
- Підготувати рюкзак безпеки з документами, грошима, аптечкою, засобами зв'язку та освітлення, одягом, дублікатами ключів, інструментами, посудом, засобами гігієни, а також їжею;
- Підготуватись до можливої відсутності газу та електрики, придумавши альтернативні способи приготування їжі, обігріву, освітлення та зв'язку;
- Шукати правдиву інформацію тільки на урядових структурах;
- Підготувати дітей;
- Підготувати домашніх тварин та врахувати, що, можливо, не буде можливості взяти їх з собою;
- В разі наближення військових дій проаналізувати інформацію та ухвалити рішення на основі попередніх пунктів;
- Почувши сирену потрібно увімкнути телебачення та прослухати офіційну інформацію й виконати інструкції;
- В разі обстрілу або бомбардування не можна визирати у вікна, залишатися вдома, користуватись ліфтом, перебувати в автівках або біля них, бігти по відкритій місцевості, вставати одразу після закінчення розривів та торкатись вибухонебезпечних предметів.
- У випадку появи чужих військових та пострілів потрібно впасти на землю та сховатись в укритті.
Ми публікуємо стисле викладення пам'ятки для сімей, повну версію можна подивитись за посиланням.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Київ