У Києві різко зростуть тарифи на опалення та гарячу воду: Скільки доведеться платити та як можна зекономити

Вже восени 2021 року киян очікує значне підвищення тарифів на комунальні послуги 

Сергій Фоменко
Шеф-редактор регіональної редакції Depo.Київ
У Києві різко зростуть тарифи на опаленн…
Лічильник. Фото: rbc.ua

Столична влада повідомила, що у Києві восени 2021 року тарифи на гарячу воду та опалення зростуть приблизно на 30-40%. Також для киян запроваджують авансовий платіж за опалення, коли частину оплати можна буде здійнити влітку, за бажанням користувачів.

Журналісти Depo.Київ розбирались, скільки доведеться платити за опалення та гарячу воду з осені цього року та як можна заощадити. 

Збільшення тарифів на 30-40%

Заступник голови КМДА Петро Пантелєєв заявив, що 20 травня в Україні припинив діяти механізм, за яким "Нафтогаз" змінив умови та ціну закупівлі газу, скасувавши механізм оплати. Чиновник зазначив, що підприємства теплопостачання не мають оборотних коштів та є збитковими, а тому неспроможні забезпечувати передоплату за газ.

Пантелєєв нагадав про значне зростання ціни на газ, коли пояснював рішення про підвищення тарифів: "Підприємства повинні купувати газ на вільному ринку. Зараз ціна стрімко зростає в порівнянні з минулим роком. Просто катастрофічний ріст ціни на природний газ. Так, НАК "Нафтогаз" запропонував фіксовану ціну на тривалий період, але вона вища, ніж була в попередніх тарифах і на сьогодні є об'єктивна передумова для перегляду тарифів і їх відносного збільшення".

Таким чином, з 1 жовтня, КП "Київтеплоенерго" збільшує тарифи, середньозважена вартість 1 гігакалорії тепла буде на рівні 2151,77−2433,90 грн/м кв залежно від типу приєднання будинку, а тариф на гаряче водопостачання — 109,55−122,17 грн/м куб.

Підвищення тарифів на опалення в Києві

Підвищення тарифів на опалення в Києві

Плани на підвищення тарифів на опалення в Києві

Підвищення тарифів на гарячу воду в Києві

Плани на підвищення тарифів на гарячу воду в Києві

Виходячи з нових тарифів, взимку 2021-2022 років за опалення стандартної трикімнатної квартири площею 65 кв. м доведеться сплачувати приблизно 3,5 тис. грн на місяць

Оплата опалення авансом 

В КМДА заявили про запровадження системи авансового платежу за опалення. Це означає, що деякий відсоток оплати, за бажанням, можна буде здійснити в літній період. Чиновники вважають, що це допоможе вчасно розпочати опалювальний сезон у Києві, зробить зимові платіжки більш збалансованими, а також зменшить навантаження на споживачів. 

Нова графа в платіжках "Київтеплоенерго" за липень називатиметься "Рекомендовані авансові платежі за тепло". Аванс за опалення складатиме 10 грн за кв. м опалювальної площі.

Оплата опалення авансом у Києві

Так виглядатиме платіжка з графою про авансовий платіж 

Зазначимо, що така система діяла й раніше, коли платежі за опалення були рівномірно розподілені на весь рік. 

Штрафи та реструктуризація боргу

Також киянам варто пам'ятати, що своєчасна оплата споживаного тепла дозволяє запобігати штрафних санкцій, які складаються з інфляційноої складової боргу та 3% річних нарахувань до загальної суми боргу. На сьогодні загальна заборгованість мешканців столиці перед КП "Київтеплоенерго" складає 3,6 млрд грн, з яких 2,06 млрд — за тепло. 

Реструктуризація боргу дозволяє заощадити до 30% на сплаті судових та виконавчих зборів. Зробити це можна, звернувшись до Центру комунального сервісу наступними способами:

  • в месенджері Facebook або Skype ЦКС;
  • залишити електронну заявку на сайті ЦКС в розділі: "Що робити, якщо ви стали боржником?";
  • записатися на прийом до найближчого відділення ЦКС;
  • звернутися з листом на адресу СП "Енергозбут" КП "Київтеплоенерго" (вул. Жилянська, 83/53).

Штрафи за несплату комуналки в Києві

Так виглядатиме платіжка зі штрафами через несплату комуналки 

Заощадження через субсидії 

Аби полегшити собі оплату комунальних платежів, оформивши субсидію, треба зібрати пакет документів та довести, що ти нічого не винен ні перед державою, ні перед законом. Для отримання субсидії, киянину потрібно подати в районне управління праці та соціального захисту заяву про, власне, надання житлової субсидії у грошовій формі (через "Ощадбанк"), декларацію про доходи, довідку про доходи, копію договору про реструктуризацію заборгованості з оплати ЖКГ та договір оренди житла, якщо такий є.

Форму заяви та декларації можна отримати в районних управліннях соціального захисту або на сайті Департаменту соціальної політики КМДА. Субсидія призначається з місяця звернення до дати закінчення опалювального сезону і розраховується як на неопалювальний сезон з 1 травня по 30 вересня, так і на опалювальний сезон з 1 жовтня по 30 квітня.

Якщо субсидії призначають для людей, доходи яких враховують під час оформлення, вони не отримують пільги з олати комуналки під час періоду отримання субсидії. Виключенням є випадки, коли пільговиками є члени сім’ї, які не проживають за адресою отримання субсидії.

Читайте також: Без боргів за аліменти та комуналку: як киянам отримати субсидію

Куди звертатись по субсидії у районах Києва:

  • Голосіївський район: вул. Ломоносова, 5/3; вул. Бубнова, 5.
  • Дарницький район: вул. Харківське шосе, 176-г.
  • Деснянський район: вул. Закревського, 87-д.
  • Дніпровський район: вул. Курнатовського, 7-а.
  • Оболонський район: вул. Озерна, 18-а.
  • Печерський район: вул. Цитадельна 4/7.
  • Подільський район: вул. Ярославська, 31-б.
  • Святошинський район: вул. Якуба Коласа, 19-а.
  • Солом’янський район: пр. Повітрофлотський, 40.
  • Шевченківський район: пр. Перемоги, 5.

За останні сім років у Києві тариф на гарячу воду підвищився майже в 9, а опалення майже у 10 разів. Якщо говорити у відсотках, то гаряча вода подорожчала на 900%, а опалення — майже на 1000%.

Читайте також: Вимкнути зайве, відремонтувати вікна: Як без зайвих зусиль зекономити на комуналці

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme