UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

У столичному Гостиному дворі розпочали протиаварійні роботи

Загальна вартість протиаварійних робіт у Гостиному дворі складає 33 млн 203 881 тис. грн

Надія Собенко
Журналіст розділу Depo.Київ.
У столичному Гостиному дворі розпочали п…
Фото: Depo.ua

Протиаварійні роботи у Гостинному дворі на столичному Подолі розпочнуться 31 грудня.

Про це повідомляє Depo.Київ з посиланням на Телеграм-канал міністра культури та інформполітики Олександра Ткаченка.

Виконавцем протиаварійних робіт в Гостиному дворі обрали ТОВ "Інжинірингова компанія планета буд". Їхня загальна вартість складає 33 млн 203 881 тис. грн.

"Як на мене, старт протиаварійних робіт є найкращою передноворічною новиною для киян. Попереду два активних місяці, за які підрядник повинен забезпечити для пам’ятки належний стан для її подальшої реставрації. Але головне – ми розпочинаємо відновлення Гостиного двору. Не лише де-юре, а й де-факто", – зазначив міністр.

Протиаварійні та невідкладні консерваційні роботи включають зокрема:

  • чистку цегли та металевих елементів, залізобетонних перекриттів;
  • облаштування покриття парапету, поручнів;
  • розчищення внутрішнього подвір’я від будівельного сміття;
  • накриття армованою плівкою від потрапляння вологи стін, перекриттів в місцях демонтованих конструкцій та інші.

Нагадаємо, 29 червня Фонд державного майна України передав Гостиний двір у Києві до сфери управління Міністерства культури та інформаційної політики.

Як відомо, будівлю Гостиного двору отримала статус пам'ятки національного значення.

У червні на паркан, яким оточений Гостиний Двір на столичній Контрактовій полощі повісили плакат "Велике будівництво".

Довідка: Гостиний двір – будівля, зведена на початку у 1809 році на Подолі у Києві. У серпні 2011 року Гостиний двір виключили з переліку памʼятників архітектури, у квітні 2012 року Київрада дала дозвіл на реконструкцію будівлі під торгівельно-офісний центр.

У наступні роки відбувалася боротьба за Гостиний двір у судах.

Гостиний двір стоїть без даху, вікон і штукатурки ще з зими 2013 року. У 2014-2016 суди скасували дозвіл на виконання будівельних робіт, після чого роботи припинилися. У 2018 році суд розірвав договір оренди і зобов’язав "Укрреставрацію" повернути будівлю – пам’ятку архітектури "Гостинний двір" Регіональному відділенню ФДМУ по місту Києву.

Передбачалося, що для початку консерваційних робіт та подальшої реставрації Фонд держмайна має передати Гостиний двір на баланс міста.

Київська міська рада кілька разів звернулася до Кабінету Міністрів із проханням передати на баланс столичної громади цю будівлю із зобов’язанням зберегти за нею функцію культурного закладу і не приватизовувати.

Наприкінці 2019 року Мінкульт – тоді ще очолюваний Володимиром Бородянським – заявляв, що не зацікавлений у тому, щоби брати в державне управління Гостиний двір, мовляв, вирішувати долю будівлі має у першу чергу громада Києва.

Восени 2020 року та сама "Укрреставрація" у зверненні до прем’єр-міністра Шмигаля запропонувала приватизувати Гостиний двір і розмістити там "громадські та культурно-мистецькі об’єкти".

Київрада 11 лютого ухвалила звернення до Кабміну щодо невідкладної та безоплатної передачі Гостиного двору у комунальну власність територіальної громади міста Києва.

За словами міністра культури Олександра Ткаченка, МКІП не хоче віддавати Гостиний двір Києву, бо побоюється, що його на місці з’явиться черговий ТРЦ.

Ткаченко хоче створити у Гостиному дворі у Києві Музей сучасного мистецтва та культурний хаб.

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme