В’ялена риба у маркеті: У Києві зафіксували черговий випадок ботулізму

Чоловік імовірно придбав в’ялену рибу у маркеті у столичному Голосієві 

  • Київ
  • 1 листопада 2019 10:59

В’ялена риба у маркеті: У Києві зафіксув…

Про це повідомляє Depo.Київ з посиланням на Держпродспоживслужбу в м. Києві. 

"У зв’язку з реєстрацією випадку захворювання на ботулізм мешканця міста Києва, можливо, пов'язаний із вживанням рибної продукції промислового виробництва (риби в’яленої), придбаної захворілим в закладі торгівлі "АТБ-МАРКЕТ", за адресою: м. Київ, вул. Полковника Потєхіна, 2, спеціалістами Головного управлінням Держпродспоживслужби в м. Києві було проведено позаплановий захід (інспектування) з відбором зразків харчових продуктів", - йдеться в повідомленні. 

Також зазначається, що за результатами лабораторних досліджень Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи, виявлено ботуліністичні токсини у зразку проб "Товстолобик в'ялений патраний, 1 ґатунку", виробник ТОВ "ТАМАКО ІНВЕСТ" (вул. Різдвяна, 2 А, селище Хутори, Черкаський район, Черкаської області), дата виробництва 24.09.2019 р. термін придатності до 23.12.2019 року.

"У зв'язку з цим винесено Розпорядження про усунення виявлених порушень законодавства та зобов’язано керуючого магазином (тимчасово) зупинити реалізацію рибної продукції (товстолобик в'ялений патраний, дата виробництва 24.09.2019 р., термін придатності до 23.12.2019 р.)", - йдеться в повідомленні. 

Додамо, що нещодавно після страв з поминального обіду в Києві містяни з дитиною потрапили до лікарні.

Нагадаємо, від Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області надійшло повідомлення про реєстрацію випадку захворювання на ботулізм, пов’язаного з вживанням рибної консерви "Скумбрія атлантична натуральна з додаванням олії", у мешканця с. Софіївська Борщагівка, Києво-Святошинського району Київської області.

Фахівці попереджають, що ботулізм — гостра токсикоінфекція, викликана паличкою Clostridium botulinum і її токсином, що міститься в неправильно приготовлених і збережених консервах. Захворювання реєструється повсюдно, окрім районів вічної мерзлоти. Присутність ботулотоксину в харчових продуктах не змінює їх органолептичних властивостей.

Нагадаємо, що найчастіше реєструються захворювання, пов'язані з вживанням грибів домашнього консервування, копченої або в'яленої риби, м'ясних і ковбасних виробів, бобових консервів. Ці продукти частіше викликають групові, "сімейні" спалахи захворювань. Якщо інфікований продукт твердофазний (ковбаса, копчене м'ясо, риба), то в ньому можлива, так звана, "гніздова" інфікованість збудниками ботулізму і утворення токсинів. Тому зустрічаються випадки захворювання на ботулізм, коли не всі особи, які вживали один продукт, хворіють. У даний час переважають захворювання, викликані отруєннями токсинами А, В або Е. Таким чином, основним шляхом передачі захворювання є харчовий, обумовлений вживанням консервованих у домашніх умовах продуктів харчування.

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme