В чотири рази: Чому Кличко продовжує душити киян "сміттєвим тарифом"

Перед тим, як запроваджувати новий розрахунок за вивезення сміття, у мерії ледь не божилися, що вартість цієї послуги не підвищиться. Проте сталося зовсім навпаки

В чотири рази: Чому Кличко продовжує душ…

Столична влада взяла курс на регулярні підвищення тарифів на усе, що тільки можна. На Новий рік Кличко зробив киянам "подарунок" у вигляді підвищення тарифу на опалення і гарячу воду, а також – на вивіз сміття з-під будинків. ​​​​​Підвищені тарифи почали діяти з 1 січня 2019 року. Проте цього меру і його команді виявилося замало і тепер Кличко знову хоче підвищити тарифи на вивезення сміття.

Згідно планів керівництва міста, це має статися вже 1 квітня цього року. Підвищення буде на рівні трохи більше 10%. Звісно, у мерії можуть сказати, що зростання тарифу не таке вже й болюче для кишень киян. Але дивує те, з якою регулярністю підвищується тариф на вивезення сміття. Якщо враховувати, що 1 січня він вже зріс, то виходить, що діючий тариф протримається лише три місяці, і далі почне діяти новий. Загалом так звана реформа столичної влади у сміттєві галузі призвела лише до підвищення тарифів за цю послугу.

Як все починалося

Стартувала "реформа" ще у квітні минулого року. Тоді заступник мера столиці Петро Пантелеєв заявив, що потрібно змінювати підхід до системи сплати за вивезення сміття. На той момент ця послуга входила до складу загальної платіжки за утримання будинків та прибудинкових територій. Чиновників це не влаштовувало. Мовляв, у квартирі може мешкати як три людини, так і десять, а сплата з одного помешкання була фактично однакова, тому що послуга з вивезення сміття "прив'язувалась" до площі квартири. Тому у мерії вирішили вивести послугу з вивезення сміття фактично в окрему платіжку. Більше того, той самий Петро Пантелеєв заявляв, що тариф на вивезення сміття не підвищиться після того, як кияни будуть по-новому сплачувати за дану послугу.

Проте не минуло і кількох місяців, як обіцянки чиновника розтанули наче сніг на сонці. Вже на початку червня 2018 року виходить розпорядження Київської міськдержадміністрації про підвищення тарифу на вивезення сміття до 115 гривень за 1 кубічний метр непотребу. До даного розпорядження цей тариф складав 74 гривні. Тобто підвищення було одразу більш ніж на 50%.

І вже у серпневих платіжках за комуналку кияни побачили окрему графу для сплати за вивіз сміття. Тоді одна людина за цю послугу мала сплачувати трохи більше 20 гривень. А вже наприкінці серпня Кличко видає нове розпорядження про підвищення тарифу на вивезення сміття. Цього разу вартість послуги зростає ще майже на 15%.

Цей оновлений тариф також протримався недовго – лише чотири місяці. Перед самим Новим роком Кличко видає чергове розпорядження про підвищення тарифу на вивезення сміття з-під будинків киян. Цього разу мер "накручує" тариф майже на 25%. Окрім цього, з 1 січня послуга за вивезення сміття також розбивається на два пункти: вивезення твердих побутових відходів та вивезення великогабаритних побутових відходів. Наприклад, якщо раніше на сім'ю з трьох людей нараховували у середньому 0,54 "куба" побутового сміття за вивіз якого треба було сплатити, то тепер нараховують трохи більше 0,48 "куба". Натомість в платіжці з'явилися 0,05 кубічного метра великогабаритного сміття, за вивіз якого теж потрібно сплатити. Тут вже діє тариф 175 гривень за "куб". І не важливо, чи викидав мешканець якісь старі двері чи вікна, – все одно треба за це заплатити.

І от, не встигли у мерії запровадити окрему плату за вивезення великогабаритних відходів, як з 1 квітня на цю послугу знову хочуть підвищити тариф. Причому планують зробити це одразу на 20%.

Золотий тариф

Таким чином, якщо врахувати, що з 1 квітня тариф на вивезення сміття ще раз підвищиться, менш ніж за рік ця послуга дорожчала чотири рази. Загалом, якщо підвищення відбудеться, а в цьому не варто сумніватися, знаючи любов Кличка до регулярної "накрутки" тарифів, вартість вивезення одного "куба" непотребу подорожчає для киян майже на 140% порівняно зі "стартовою" ціною: до реформи один кубічний метр оцінювався у 74 гривні, а тепер може бути 176 гривень.

Проте є ще один розрахунок. Коли на початку літа 2017 року столична влада майже удвічі підвищила тариф на утримання будинків, то у відповідному розпорядженні № 668 було розписано структуру тарифу. І однією з послуг, що входила до тарифу з утримання будинків, було саме вивезення сміття. Тоді за послугу кияни сплачували, "відштовхуючись" від площі квартири. Після підвищення тарифу на квартплату послуга з вивезення сміття усереднено коштувала близько 0,5 грн за один квадратний метр площі квартири. Адже були будинки, де цей тариф складав 0,3 грн., а були й ті, де і 0,9 грн.

Якщо брати середню квартиру на 50 "квадратів", де зареєстровано три людини, то у платіжці за утримання будинків було близько 25 гривень саме за вивезення сміття. Тепер з кожної людини, зареєстрованої у квартирі, потрібно сплачувати за вивіз сміття майже 29 гривень, а за трьох осіб – вже майже 87 гривень. Тобто після усіх цих "сміттєвих реформ" сім'я з трьох осіб, що мешкає у стандартній двокімнатній квартирі, має сплачувати втричі дорожче за те, що біля будинків будуть пусті контейнери з непотребом. Якщо ж з 1 квітня буде діяти новий тариф, коли одна людина за вивіз сміття буде сплачувати вже більше 32 гривень, то ця послуга зросте вже вчетверо у порівнянні з тим, що було до літа минулого року.

Як бачимо, міська влада взяла шалений темп з підвищення тарифів на вивезення сміття. Лише за сім місяців минулого року ця послуга дорожчала тричі. На носі – чергове підвищення тарифу на вивезення непотребу з-під будинків киян. І усе це відбувається на тлі торішніх обіцянок заступника мера Петра Пантелеєва про те, що "сміттєва реформа" ніяк не вплине на вартість послуги з вивезення сміття. При цьому, варто зазначити, особливого прогресу в якості не спостерігається. Не налагоджений навіть роздільний збір сміття.

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme