Забудова станцій метро Києва під копірку: Як мешканцям Оболоні презентують чергового бетонного монстра

Кілька років минуло з того часу, як над станцією метро "Героїв Дніпра" виріс ТРЦ, а тепер під прицілом опиниться інша станція – "Оболонь"
 

Забудова станцій метро Києва під копірку…
Фото: Сторінка у Facebook спільноти "Київ. Оболонська площі, 3"

Історія чергової скандальної "висотки по-київськи" розпочалась у 2016 році, коли мешканці Оболоні дізнались, що біля однойменної станції метро планується будівництво висотного будинку, а люди в масках в грудні того ж самого 2016-го потрощили кілька десятків МАФів, які стояли біля виходів з "підземки" в бік вулиць Маршала Малиновського та Йорданської.

Це, можна сказати, така "фішка" нинішньої міської влади – коли над станціями підземки або поряд з ними дозволяють будувати бетонні монстри, попередньо зносячи стихійні "шанхайчики" під виглядом боротьби за благоустрій. Так, наприклад, було зі станцією метро "Героїв Дніпра", а тепер буде "потерпати" станція "Оболонь".

Майже одразу чиновники зі столичної влади заявили, що знали про наміри знищення кіосків, а торговців вже неодноразово просили власноруч усе прибрати. Дійсно, за документами біля станції метро не повинно було бути ніяких МАФів і скандал на тому закінчився.

Паралельно з тим депутат Київради від фракції "Солідарність" Владислав Михайленко почав розповідати, що замість кіосків облаштують чудовий сквер. Був навіть макет майбутнього скверу.

Але тоді ж виплив один маленький нюанс. Справа в тому, що депутат рекламував лише створення скверу, але чомусь не хотів розповідати, що поруч з ним буде зведено висотку – житлово-офісний центр.

З одного боку, чинна влада могла б сказати, що це справа рук попередників, адже дозвіл на оренду земельної ділянки біля станції метро "Оболонь" міська влада надавала ще у 2006 році, коли Кличко і його команда не мали жодного стосунку до керівництва містом. Проте не усе так просто. Ще 14 років тому чиновники дозволили ТОВ "Соллур" звести біля станції метро діловий центр багатофункціонального призначення. Проте забудовник цілих дев’ять років навіть не наближався до цієї земельної ділянки, аж поки у 2015 році не звернувся до мерії з проханням трохи змінити профіль ділянки. І от вже 31 березня 2016 року, коли уся повнота влади у Києві була у команди мера Кличка, Київрада голосує за рішення, яке дозволяє ТОВ "Соллур" зводити біля станції метро "Оболонь" не діловий центр, а житлово-діловий. Здавалося б невеличка поправочка, але на ділі це вилилось у дозвіл на зведення вже 15-поверхового будинку. Влада Оболонського району навіть заявляла, що вони усе погодили з місцевими мешканцями, які були тільки "за", щоб у центрі Оболоні, на місці, де колись був фонтан і погулянкова зона, з’явилась чергова висотка.

Зротоколи цих громадських слухань з'явились у публічному доступі, і вони примітні деякими нюансами. Наприклад, під час цих зборів представник "Укрметротонельпроект" казав, що зведення 15-поверхівки біля самісінького входу до станції метро "Оболонь" абсолютно не вплине на конструкцію самої станції і тунелів метро. Так же само представники цієї ж організації казали під час зведення ТРЦ над станцією метро "Героїв Дніпра" – тої самої, яка під час нещодавніх злив так "попливла", незважаючи на "дах" з торговельного центру, що працівникам метро навіть довелось закривати герметичні затвори, щоб станцію не затопило.

Та повернімося до "Оболоні". Вже у 2016 році на спеціалізованих сайтах з продажу нерухомості почали з’являтись оголошення про те, що у 2018 році буде готовий новий "Оболонь плаза парк", що зводитимуть саме біля станції "підземки". Але у забудовника, вочевидь, щось пішло не так, і підготовчі роботи на будівельному майданчику лише у 2019-му. Поряд з'явився щит, на якому усім киянам розповідали, що головна мета будівництва – це реконструкція площі. 

Фото: Спільнота у Facebook "Життя Мінського масиву - Оболонський район".

Згодом у землю почали заливати величезні палі, і зараз на майданчику працює техніка, що свердлить отвори у грунті.

Тим часом на паркані вже з’явились макети майбутнього житлово-ділового центру. І вони до болі нагадують знайому ситуацію із забудовою станції метро "Героїв Дніпра", де вхід у метро можливий тільки через ТРЦ.

Фото: Facebook Schepennikov Sergey 

Якщо придивитися до макету забудови біля станції метро "Оболонь", видно, що перших кілька поверхів знаходяться саме над входом у метро.

Усе схоже на діловий центр, але з середини цієї забудови "ростиме" 15-поверхова житлова висотка. Приміщення в цій будівлі коштуватимуть немало. Наприклад, вартість однокімнатної квартири стартує від 2 млн. грн. Двокімнатна квартира коштуватиме майже удвічі більше. А от дворівнені квартири площею від 156 кв. м взагалі стартують майже від 10 млн. грн. 

Тож можна констатувати, що Оболонь продовжують ущільнювати і забудовувати шаленими темпами. Окрім ТРЦ на станцією метро "Героїв Дніпра" і житлово-ділового центру біля станції метро "Оболонь" не слід забувати також про те, що невдовзі розпочнуть забудову ринку біля станції метро "Мінська". Тут взагалі з'являться кілька висотних монстрів. 

ФОТО: www.iloveobolon.kiev.ua

В усій цій "виставі" не вистачає одного – розвитку інфраструктури, адже звести мікроскопічний сквер біля чергової висотки, як це відбувається біля станції "Оболонь", щоб збити невдоволення місцевих мешканців, – аж ніяк не розбудова дитячих садків і шкіл, які вже й так переповнені. Про підземні комунікації та транспорт можна навіть не згудвати.  

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme