"Бабин Яр" запустив онлайн-видання, яке очолив українофоб Ульянов

Російський режисер і художній керівник Меморіального центру Голокосту "Бабин Яр" Ілля Хржановський повернув в український інфопростір українофоба, комуніста, журналіст Анатолія Ульянова

Надія Собенко
Журналіст розділу Depo.Київ.
"Бабин Яр" запустив онлайн-видання, яке…
Фото: колаж

Меморіальний центр Голокосту "Бабин Яр" 22 жовтня оголосив про запуск онлайн-видання Yar Media.

Про це повідомляє Depo.Київ з посиланням на Facebook-cторінку видання.

Над проєктом працюватиме команда документалістів, фотографів, журналістів, вчених та митцiв. Головним редактором Yar став Євген Сафонов  колишній головред BirdInFlight. 

"Наша мета – перетворити пам’ять про трагедію Бабиного Яру на джерело людяності, створити місце діалогу різних і разом зробити суспільство більш привітним для всіх", – зазначили у новоствореному медіа.

 

Також Yar Media опублікував маніфест видання.

Автором концепції Yar Media називає себе скандальновідомий свого часу блогер і журналіст Анатолій Ульянов.

"Я нарешті можу поділитися з вами плодами своєї співпраці з Меморіальним центром Голокосту "Бабин Яр", для якого я розробив концепцію нового медіа – YAR. Його Маніфест доступний за посиланням у першому коментарі. З огляду на те, що в українському медіаполі, яке захопили "патріотичні" клікуши і колоніальні грантососи, мені оголошено негласний бойкот, моя участь у цьому проекті стала можливою виключно завдяки сміливості Іллі Хржановського", — написав Ульянов.

Як пише "Детектор медіа", Ульянов став відомим у середині двотисячних завдяки сервісу LiveJournal, де він писав під псевдо dadakinder. З 2011 року він мешкає у США, куди перебрався як біженець. З 2018 року отримав там притулок. Чоловік позиціює себе як літератор, автор "поетичного кіно", мистецький критик, блогер, революціонер, онлайн-активіст. Кремлівські медіа його називають "львівським політбіженцем".

Народився Ульянов у Львові, жив там деякий час. Країною свого походження називає Українську Радянську Соціалістичну Республіку.

Живучи в Україні Ульянов боровся з цензурою, київським міським головою Леонідом Черновецьким, ксенофобією, правими радикалами і з обивателями, які не розуміють сучасного мистецтва і не сприймають порнографію. У США об’єктами його "боротьби" стали соціальні та політичні явища, зокрема трампізм і капіталізм. Він відносить себе до лівих космополітів, комуністів, антиімперіалістів, симпатизує "Демократичним соціалістам Америки".

Також Ульянов з-за океану постійно критикує українську владу, особливо після Революції гідності – за "правий поворот". Через свої соціалістичні та комуністичні погляди він дуже агресивно сприйняв декомунізацію. 

Також він став на захист Віктора Медведчука після запровадження санкцій проти його телеканалів і порушення кримінальної справи про державну зраду самого олігарха, назвавши це "державними репресіями" та цензурою.

Особливо яскравими є українофобські висловлювання Ульянова в інтерв’ю "Асоціації Європейських Журналістів", де він назвав Україну "принизливим територіальним утворенням". 

"Україна, як мені відчувається, – історично, політично, культурно та соціально безнадійне, просто таки принизливе територіальне утворення. Мене ж зараз захоплюють складно структуровані суспільства, що містять безліч різноманітних енергій з усього світу – я шукаю Вавилон, а не хутір, бо на вітрі краще думається", – сказав він.

Пізніше він назвав Україну "хутором" ще раз, коли сказав, що "путінізація хутора його не дивує". 

У цьому ж інтерв'ю прозвучала фраза, що з точки зору міжнародної візової системи, "людина з паспортом українця – це як вагітна тарганами собака, що розмовляє". 

Нагадаємо, що на території Національного історико-меморіального заповідника "Бабин Яр" 25 березня розпочалося будівництво синагоги, яка за документами записана як "мала архітектурна форма". Конструкцію почали збирати прямо за пам’ятником Менора.

Спершу там змонтували металеві конструкції, а тоді їх обшили дошками зі столітнього амбарного дуба. Дах конструкції розгортається, ніби книжка. Стелю синагоги розписали візерунками, а стіни – текстами молитв та вирізьбленими фігурками тварин, якими прикрашали старовинні синагоги на Західній Україні, проте вони були знищені нацистами під час Другої світової війни.

Станом на 14 квітня у Бабиному Яру завершили будівництво меморіальної синагоги-МАФа.

Довідка: У Києві розгорівся скандал, через російський проєкт реконструкції "Бабиного Яру". Голосування за нього у міськраді мало відбутися на сесії Київради 11 лютого.

Однак Кличко зняв з розгляду Київради російський проєкт реконструкції Бабиного Яру.

Раніше виконавчий віце-президент Конгресу національних громад України Йосиф Зісельс заявив, що ініціатори російського проєкту меморілального комплексу "Бабин Яр" 25 грудня розпочали розкопки на Кирилівському православному кладовищі і знайшли там залишки поховань.

Зісельс також заявив, що Зеленський з підказки Єрмака підтримав російський проєкт "Бабиного яру".

Київські професори, публіцисти, журналісти, літератори, історики та інші видатні діячі звернулись до Київради з проханням не підтримувати російський проєкт реконструкції Бабиного Яру.

Київська міська рада під час сесії 23 лютого перенесла розгляд проєкт реставрації Бабиного Яру за російські кошти.

1 березня стало відомо, що уряд Німеччини виступив на підтримку російського проєкту меморіалу "Бабин Яр" у Києві.

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme