У Раді підтримали пропозицію щодо недопущення росіян до створення меморіалу “Бабин Яр”

Комітет гуманітарної та інформаційної політики Верховної Ради підтримав проєкт постанови щодо меморіалу "Бабиного Яру", який визнає неприпустимою участь у реалізації заходів громадян і організацій держави-агресора

Надія Собенко
Журналіст розділу Depo.Київ.
У Раді підтримали пропозицію щодо недопу…
Фото: УІНП

Про це повідомив нардеп "ЄС" Володимир В’ятрович у Facebook.

Документ підтримали 6 членів комітету, 4 утримались.

"Постанова, підтримана сьогодні профільним комітетом, визнає неприпустимою участь у реалізації заходів із вшанування Бабиного Яру громадян і організацій держави-агресора. Документ доручає уряду затвердити державний проєкт Концепції розвитку (меморіалізації) Бабиного Яру, розроблений в Інституті історії України", – написав нардеп.

За словами В’ятровича, уряд має внести до парламенту проєкт державної цільової програми, спрямованої на забезпечення комплексного розвитку (меморіалізації) Бабиного Яру, вжити невідкладних заходів для розширення меж охоронних зон заповідника "Бабин Яр", внесення об’єктів, пов’язаних із вшануванням жертв злочинів націонал-соціалістичного (нацистського) та комуністичного тоталітарних режимів, які відбувалися на території Бабиного Яру та навколо нього у роки Другої світової війни до Державного реєстру нерухомих пам’яток України.

Також комітет підтримав законопроєкт підтримав законопроєкт № 2587, який передбачає виділення в державному бюджеті на 2021 рік коштів на створення Меморіального простору пам'яті жертв трагедій Бабиного Яру та Голокосту.

 

Нагадаємо, що на території Національного історико-меморіального заповідника "Бабин Яр" 25 березня розпочалося будівництво синагоги, яка за документами записана як "мала архітектурна форма". Конструкцію почали збирати прямо за пам’ятником Менора.

Спершу там змонтували металеві конструкції, а тоді їх обшили дошками зі столітнього амбарного дуба. Дах конструкції розгортається, ніби книжка. Стелю синагоги розписали візерунками, а стіни – текстами молитв та вирізьбленими фігурками тварин, якими прикрашали старовинні синагоги на Західній Україні, проте вони були знищені нацистами під час Другої світової війни.

Станом на 14 квітня у Бабиному Яру завершили будівництво меморіальної синагоги-МАФа.

Довідка: У Києві розгорівся скандал, через російський проєкт реконструкції "Бабиного Яру". Голосування за нього у міськраді мало відбутися на сесії Київради 11 лютого.

Однак Кличко зняв з розгляду Київради російський проєкт реконструкції Бабиного Яру.

Раніше виконавчий віце-президент Конгресу національних громад України Йосиф Зісельс заявив, що ініціатори російського проєкту меморілального комплексу "Бабин Яр" 25 грудня розпочали розкопки на Кирилівському православному кладовищі і знайшли там залишки поховань.

Зісельс також заявив, що Зеленський з підказки Єрмака підтримав російський проєкт "Бабиного яру".

Київські професори, публіцисти, журналісти, літератори, історики та інші видатні діячі звернулись до Київради з проханням не підтримувати російський проєкт реконструкції Бабиного Яру.

Київська міська рада під час сесії 23 лютого перенесла розгляд проєкт реставрації Бабиного Яру за російські кошти.

1 березня стало відомо, що уряд Німеччини виступив на підтримку російського проєкту меморіалу "Бабин Яр" у Києві.

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme